به حال آموزش و پرورش گیلان باید گریه کرد

ممانعت اداره کل آموزش و پرورش گیلان از ورود نیروهای انقلابی به مدارس / نام رمز : استعلام حراست !..

گیلان نوا : اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان در گذشته های نه چندان دور مرکز و ملاجا نیروهای انقلابی و ولایی بود که برای جذب دانش آموزان مدارس به مساجد و کلاس های طرح اوقات فراغت برنامه داشتند و در این بین معاون پرورشی این اداره کل بعنوان بازوی توانمند و بال کانونها، […]

گیلان نوا : اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان در گذشته های نه چندان دور مرکز و ملاجا نیروهای انقلابی و ولایی بود که برای جذب دانش آموزان مدارس به مساجد و کلاس های طرح اوقات فراغت برنامه داشتند و در این بین معاون پرورشی این اداره کل بعنوان بازوی توانمند و بال کانونها، هیئت ها و تشکل های مذهبی را با راهکارهایی که داشت ، آماده ورود به مدارس می نمود تا این روزها دانش آموزان را برای فصل اوفات فراغت آماده و دانش آموزان حق انتخاب برای ورود به یک مکان دینی جهت فراگیری مطالب دینی ، کلاسهای علمی و همچنین بازی ، اردو و.. داشته باشند.

اما متاسفانه در دولت انقلابی آیت الله رئیسی که انتظارات بالاتر رفته در اداره کل آموزش پرورش گیلان همه چیز بر عکس شده است و اداره کل آموزش و پرورش و معاون پرورشی ، مانع ورود تشکل های دینی (معمولی بماند) حتی باسابقه به مدارس برای جذب دانش آموزان به جهت معرفی طرح های اوقات فراغت شده اند و در این بین مدیرکل آموزش پرورش اینکه از این موضوع خبر دارد یا خیر معلوم نیست که در هر دو مورد اشکال بر ایشان وارد است خبر دارد و خبر ندارد. ؛ که موضوع جالب قضیه این است که طوری تشکل های دینی در آموزش و پرورش سرکار می مانند که هیچ کس هم قبول مسئولیت در مورد این بی مسئولیتی نمی پذیرد و نیروهای جهادی و انقلابی شهر رشت را با کاغذ و پاراف بازی ارجاع می دهند به حراست آموزش و پرورش و می گویند باید استعلام شوید ، کسی با استعلام مشکلی ندارد و اینکه هرکسی نباید اجازه ورود به مدارس داشته باشد ، اما موضوع این است حراست و استعلام و.. یک موضوع سرکاری است که نه جوابی دارد و نه سرانجامی و مسئولین آموزش و پرورش استان که مخاطبین خود را معلوم نیست چه فرض کرده اند ، حتما با خود فکر می کنند ، طوری موضوع را پیچاندیم که دیگر خودشان هم نمی دانند و نمی توانند پیگیر موضوع شوند و.. بگذریم.

نیروهای انقلابی و جهادی استان که به دنبال جذب دانتش آموزان به تشکل های دینی می باشند ، قطعا چشمداشت و منافع مالی ندارند و فقط و فقط از روی دلسو.زی و تعهد و پیرو تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر آتش به اختیار بودن این کار را انجام می دهند ولاغیر.. و حتی نگارنده به شخصه شاهد است مجموعه ای فرهنگی که متشکل از فرهیختگان علمی و انقلابی می باشد ، حاضر بود با هزینه شخصی خود ، برای اوقات فراغت دانش آموزان برنامه ریزی کند ، اما آموزش پرورش گیلان با سنگ اندازی ها مانع مجوز ورود آنها به مدارس شدند ، گفتنی ها گفته شد تکلیف پی گیری هم انجام شد و وضع  برخی مدارس رشت و برخی مطالبی که به آنها انتقال داده می شود و هم چنین وضع برخی مدارس دخترانه هم مشخص است ، فقط می ماند پیگیری از طریق مراجع ذیصلاح تا مسئولین فعلی آموزش و پرورش گیلان از سمت خود عزل شوند و افرادی که درد دین داردند جایگزین شوند ، نوشتیم تا  برخی بدانند که نیروهای انقلابی استان نادان و یا بی مسئولیت نیستند  ،الباقی دیگر خودشان می دانند و خدای خود..