گیلانی ها پس از ۸ سال دوباره به حج عمره اعزام می شوند

گیلان نوا؛ به گفته مدیر حج و زیارت گیلان با اشاره به از سرگیری سفرهای عمره مفرده پس از ۸ سال وقفه گفت: نخستین گروه زائران استان گیلان ۶ دی ماه سال جاری به سرزمین وحی مشرف می شوند که مدت اقامت آنان نیز ۱۰ روز می باشد.

وحید اسکندری مدیر حج و زیارت استان گیلان عصر امروز در جمع خبرنگاران در ساختمان حج و زیارت استاد با اشاره به از سرگیری سفرهای عمره مفرده پس از ۸ سال وقفه اظهار کرد: نخستین گروه زائران استان گیلان ۶ دی ماه سال جاری به سرزمین وحی مشرف می شوند و این دوره سفرهای عمره مفرده زائران ایرانی از تاریخ ۲۸ آذرماه تا ۹ اسفند ماه ۱۴۰۲ است که در این بازه زمانی، ایام ماه مبارک رجب و شعبان نیز قرار دارد.

وی با بیان اینکه در این مرحله از اولویت های یک تا ۱۵۰ ثبت نام انجام می گیرد، گفت: در صورت تکمیل نشدن ظرفیت لازم بعد از گذشت ۴۸ ساعت، اولویت های بعدی نیز اعلام می شود.

مدیر حج و زیارت استان گیلان با بیان اینکه زائران استان گیلان، ۱۰ روز در عربستان اقامت می کنند که پنج روز در مدینه منوره و پنج روز در مکه مکرمه است، افزود: نام نویسی متقاضیان در سامانه عمره به نشانی omreh. haj. ir انجام می گیرد و چهارشنبه ساعت ۱۱ خانواده ها گروه بندی می شوند و به دنبال آن پنجشنبه ساعت ۹ صبح انجام رزرو و ثبت نام قطعی آغاز می شود.

به گفته اسکندری، ۱۵۰ اولویت اول پس از انجام رزرو، می بایست در کوتاهترین زمان ممکن (حداکثر ۲۴ ساعت) به دفتر زیارتی منتخب خود مراجعه و ثبت نام خود را قطعی نمایند.

وی با اشاره به روش های مختلف برای افراد جهت اطلاع از وضعیت تشرف خود بیان کرد: دارندگان کارت های ودیعه گذاری عمره مفرده، برای آگاهی از اولویت تشرف خود، می توانند به پایگاه خبری حج و زیارت (www.haj.ir) قسمت جستجوی اولویت مراجعه کنند یا با کد دستوری #۶۴۵۱۱*۴* از طریق تلفن همراه از اولویت تشرف خود آگاه شوند که مراتب از طریق ارسال پیامک به واجدین شرایط تشرف نیز اطلاع رسانی خواهد شد.