پیام رئییس ستاد آیت الله رئیسی در گیلان

پیام دکتر دوستار به مناسبت شهادت آیت الله رئیسی

زارش گیلان نوا؛ دکتر محمد دوستار(رئیس دانشگاه گیلان) که در زمان انتخابات رئیس ستاد آیت الله رییسی در گیلان بود پیامی به مناسبت شهادت ایشان صادر نمود.

به‌ گزارش گیلان نوا؛ دکتر محمد دوستار(رئیس دانشگاه گیلان) که در زمان انتخابات رئیس ستاد آیت الله رییسی در گیلان بود پیامی به مناسبت شهادت ایشان صادر نمود:

بسم الله الرحمن الرحیم
” نشانه ها ما را می خوانند”
محمد دوستار
عضو هیات علمی دانشگاه گیلان
در دهه کرامت روز میلاد هشمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) خبر شهادت ” ایت ا… دکتر سید ابراهیم رئیسی” هشتمین رئیس جمهور اسلامی ایران در ساعت هشت صبح رسا نه ای شد . خبری سخت دردناک و سوزناک بود “خادم الرضا” ، “شهید خدمت”،”خادم جمهور”،” سید محرمان و مظلومان “،” خادم ملت “،”کریم النفس”،”ابراهیم بت شکن”، “سید الشهدای خدمت “، “رئیسی عزیز”، ” رئیس جمهور مردمی “،”نماد تقوای سیاسی”،”مرد میدان و خستگی ناپذیر”،”منادی ایران قوی”و”ولایتمداری سخت کوش” بخشی ازمفاهیم نشانداری است که این روزها درباره شهید رئیسی در گفتمان مردم جاریست .
در شرایطی سخت قوه مجریه را بدست گرفت ، سخت تلاش کرد ، در سختی ها اوج می گرفت و پرواز می کرد و نهایتا” سخت فرود آمد تا نشانه هایی باشد بر این که سختی بی معناست وپرواز کردن و اوج گرفتن در شرایط سخت هم زیباست . به تعبیر سید اهل قلم شهید مرتضی آوینی ” زندگی زیباست اما شهادت زیباتر است “گوارای وجودش شد .
سلیم النفسی، فسادستیزی ، نماد واقعی مدیریت صادقانه ، تحول گرایی و تحول آفرینی در عرصه خدمت گزاری وبرنامه محوری توام با عدالت خواهی نشانه هایی بود در عمق وجودش وعزمی داشت که در سپهر ایران و جهان اسلام با کارنامه ای درخشان و با تاثیر گذاری عمیق ملی و بین الملی با بینش وحدت آفرینی و نگرشی بدور از سوگیری جناحی طعم شیرین خدمت را بعنوان مدیری پرورش یافته واقعی مکتب اسلام به مسلمین بچشاند.
رئیسی عزیز خستگی را خسته می کرد و سخت بودن ، خسته شدن ، خسته بودن ونگاه نشدن ها را بی معنا و با گفتمانی بلیغ و مجاهدتی وسیع ، مفاهیم ولایت مداری ، مردم داری ، جاودانگی ، خدمت گزاری ، خود باروری ، امید آفرینی ، عزت ملی و منائت نفس را پر معنا کرد .
نشانه، عنصری اساسی در ارتباطات است و بیانگر وجود واقعیتی است ملموس ویا بیانگر ذهنیت و حسی است درونی اما واقعی . چهارده نشانه ذکر شده در گفتمان مردمی بیانگر نگاه آرمانگرایانه و رفتار واقع گرایانه شهید رئیسی در کنش خدمتگزاری با بن مایه حکیمانه است به عبارتی تلفیق و ترکیبی از حقیقت و واقعیت . تبلوری از مدیریت اسلامی در عصر پیچیده و آشوبناک. مدل حکیمانه حضرت امام خمینی (ره) در عرصه خدمتگزاری با نشانه های موجود در رفتار فرماندهی شهید حاج قاسم سلیمانی و مردمگرایی شهید ابراهیم رئیسی الگوهایی خواهند بود در تحقق منویات مقام معظم رهبری در تثبیت دولت اسلامی در فرآیند شکل دهی به تمدن بزرگ اسلامی.
حضور شکوهمندانه مردم در وداع و بدرقه شهید خدمت و همیاران شهیدش نشانگرنماد وافعی خدمت صادقانه در سپهر ایران مقتدر ، قدرشناسی مردم با بصیرت از خدمات بی منت رئیس جمهور عزیز و خستگی ناپذیر و ثمره آن کسب مدال خادم الرضایی همیشگی در بارگاه ثامن الجج می باشد .شهد شیرین شهادت گوارای وجودشان و روحشان شاد. رشت :۱۴۰۳٫۳٫۳