پیام تبریک به مناسبت هفته جوان

پیام تبریک معاون جوانان اداره کل ورزش و‌ جوانان استان گیلان به مناسبت هفته جوان

فیروز عزت دوست معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان در پیامی فرا رسیدن هفته جوان را به جوانان این مرز و بوم تبریک گفت..

فیروز عزت دوست معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان در پیامی فرا رسیدن هفته جوان را به جوانان این مرز و بوم تبریک گفت..

در متن این پیام آمده است:

میلاد خجسته جوان رعنای اباعبدالله الحسین(ع) حضرت علی‌اکبر (ع) با توجه به اهمیت نسل جوان و جایگاه ویژه جوانان، در تقویم جمهوری اسلامی ایران، به عنوان «روز جوان» نام‌گذاری گردیده و به راستی چه انتخاب شایسته ای برای نام گذاری روز جوان است.

انتخاب این مناسبت بزرگ تاریخی از دو جهت، حائز اهمیت است؛ از یک سو بر شأن و منزلت والای حضرت علی‌اکبر (ع) به عنوان اسوه منش و مردانگی و نماد و مصداق یک اسوه ایثار و تصویری آسمانی و آرمانی از یک جوان واقعی تأکید دارد و از جانب دیگر، جایگاه ممتاز و متمایز نسل جوان و جوانان را گوشزد می‌کند.

جوانی آغاز شکفتن دنیای تحول است و جوان، کانون شور و هیجان، مرکز نشاط و سلامت، قلب تپنده و سرمایه آینده یک ملت است و امروز که کشور ایران به برکت خون شهیدان و نظام مقدس جمهوری اسلامی در مسیر پیشرفت و توسعه در حال حرکت است، حضور نیروهای جوان، مؤمن، با استعداد و متخصص در عرصه‌های مختلف برای سرعت بخشیدن به این حرکت در جامعه امری ضروری است که مسئولین امر نیز باید عنایت ویژه‌ای به آن داشته باشند.

چنانکه که رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) فرمودند: ” جوان مظهر امید است و حقیقتاً جوانان موتور یک جامعه هستند. هرجا جوانهای ما خواستند و همت گماشتند ، به هدف رسیدند و رسیدیم ” .

در واقع می توان گفت پویایی کشور در گرو جوانانی است که درون آن پرورش یافته، برای اعتلاء آن گام برداشته و با پشتکار و همت خود، آینده ای بهتر و مطلوب را رقم می زنند.

جوانان نیز موظف‌اند با رصد هوشیارانه مسائل روز جامعه و تحولات کشور در عرصه‌های حیات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی در عین همکاری و یاری‌رساندن به مسئولان با تلاش و کوشش مضاعف و ابتکار و نوآوری در مسیر پیشرفت و اعتلای کشور عزیزمان گام بردارند.

همانگونه که جوانان این سرزمین با ایثار، ایمان استوار، رشادت، جانفشانی، درک درست و بصیرت در طی ۸ سال دفاع مقدس از وجب به وجب این خاک پاسداری کرده و پس از آن نیز با همت و تلاش مضاعف خود خشت خشت این مرز و بوم و نظام مقدس، مقتدر و مستحکم را بنا نهادند، از این پس نیز با ایستادگی در برابر فتنه های مستکبران و بدخواهان ایران اسلامی، دشمنان را نا امید و ناکام خواهند ساخت.

این‌جانب به مناسبت ولادت زیباترین، با اخلاق‌ترین، داناترین و رشیدترین جوان تاریخ‌ساز عاشورا، حضرت علی‌اکبر (ع)، میلاد الگوی جوانان ایران اسلامی و آغاز هفته جوان را به‌ تمامی جوانان این کشور و بویژه جوانان عزیز و سرافراز استان گیلان تبریک و تهنیت عرض نموده و موفقیت و بهروزی آن‌ها در مسیر رشد و اعتلای روزافزون کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی را از خداوند متعال مسئلت می‌نمایم.

فیروز عزت دوست

معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان