ملوانی‌ها عملکرد خوب خود در لیگ بیست‌وسوم را مرهون درخشش بازیکنان تازه‌وارد خود هستند

پشت پرده روزهای خوب ملوان با تارتار؛ کولاک خریدهای تابستانه در انزلی

ملوانی‌ها عملکرد خوب خود در لیگ بیست‌وسوم را مرهون درخشش بازیکنان تازه‌وارد خود هستند.

ملوان بندرانزلی در هفته پنجم لیگ برتر توانست در خانه نمایش تهاجمی را از خود به جای بگذارد و شاگردان مهدی تارتار در روزی‌که از حمایت حداکثری هواداران خود در ورزشگاه سیروس قایقران انزلی بهره می‌بردند، توانستند بردی ۲ گله را مقابل پیکان تهران به‌دست آورند تا به نیمه بالای جدول صعود کنند و در رتبه هفتم جای گیرند؛ آن‌هم در شرایطی‌که ملوان آخرین تیم شرکت‌کننده در لیگ بیست‌وسوم بود که شرایط کادرفنی‌اش مشخص شد!

مهدی تارتار با وجود آنکه هدایت تیم ملوان بندرانزلی را دیرهنگام پذیرفت اما توانست تغییر و تحولات پرشماری را در فهرست تیمش ایجاد کند؛ به‌طوری‌که ۱۵ بازیکن جدید به فهرست ملوان در بازار تابستانه اضافه شدند و در طرف مقابل، ۹ بازیکن کلیدی و تاثیرگذار این تیم از جمع شاگردان مهدی تارتار جدا شدند تا سیمای ترکیب اصلی ملوان نسبت به فصل گذشته دستخوش تغییرات مهمی شود. جالب آنکه ملوانی‌ها در کنار فعالیت در بازار تابستانه، از سهمیه جذب بازیکن آزاد خود هم استفاده کردند تا بتوانند شرایط موردنظر مهدی تارتار را فراهم آورند.

تارتار که اعتقاد ویژه‌ای به همکاری با بازیکنان سابق خود دارد، تصمیم گرفت تا بعد از جدایی از ذوب‌آهن اصفهان، ۴ بازیکن فصل گذشته خود در تیم ذوب‌آهن را همراه خود به انزلی ببرد؛ آرمان اکوان، حامد نورمحمدی، پویا پورعلی و محمدرضا سلیمانی. در کنار این بازیکنان، جذب امین پورعلی و محمدحسین اکبرمنادی از تیم گل‌گهر سیرجان هم از جمله تصمیمات جالب‌توجه سرمربی جدید ملوانی‌ها بود که حالا بررسی کارنامه این تیم نشان می‌دهد که خریدهای جدید توانسته‌اند به کمک تیم ملوان بیایند و نقش پررنگی در موفقیت تیم‌شان داشته‌اند.

جعفری  گل سرسبد خریدهای تابستانی

رضا جعفری که در طول ۳ فصل گذشته و ۷۸ بازی اخیر خود در لیگ برتر و جام حذفی توانسته بود ۳ گل جمعاً برای تیم‌های نساجی مازندران و سایپا تهران بزند، حالا در در ۵ حضورش در ترکیب ملوان بندرانزلی عملکردی خیره‌کننده از خود به جای گذاشته و در ۳ دیدار اخیر ملوان توانسته ۳ گل به‌ثمر برساند و کسب یک ضربه پنالتی هم در کارنامه او به چشم می‌خورد تا تحول فوق‌العاده این ستاره زیرنظر مهدی تارتار نمایان شود.

از گلزنی رنجبری تا درخشش صفرزاده

پیمان رنجبری هم که فصل گذشته بهترین گلزن نفت مسجدسلیمان بود و توانست برای تیمش ۵ گل به‌ثمر برساند، در دیدار اخیر مقابل پیکان تهران موفق شد برای ملوان گلزنی کند تا ۴ گل از ۸ گل انزلی‌چی‌ها در لیگ بیست‌وسوم توسط بازیکنان تازه‌وارد به‌ثبت رسیده باشد که آماری جالب‌توجه است. در کنار او، ابوذر صفرزاده هم که از ون‌پارس اصفهان به جمع شاگردان مهدی تارتار اضافه شد، توانست در فصل جدید یکبار در قامت گل‌ساز بدرخشد تا درخشش خریدهای جدید ملوان ادامه داشته باشد.

محمدرضا سلیمانی مهاجم موردعلاقه مهدی تارتار که فصل گذشته زیرنظر او ۴ گل برای ذوب‌آهن اصفهان به‌ثمر رساند، به تازگی و به عنوان بازیکن آزاد به جمع انزلی‌چی‌ها اضافه شده که در دیدار اخیر مقابل پیکان در زمین مسابقه حاضر بود و توانست پایه‌گذار گل دوم تیمش باشد تا اوج‌گیری ملوان در لیگ بیست‌وسوم و کسب ۷ امتیاز در طول ۵ مسابقه که نسبت به فصل گذشته رشدی ۵ امتیازی نمایان است، مرهون درخشش خریدهای جدید مهدی تارتار باشد.