انزلی عروسیه

پرواز قو به بالا / تارتار: عالی بودیم و موقعیت ندادیم

مهدی تارتار می‌گوید کسب این پیروزی برای تیمش ارزشمند است.

مهدی تارتار پس از پیروزی دو بر صفر ملوان مقابل پیکان تهران در نشست خبری حاضر شد و اظهار داشت: از هواداران تشکر می‌کنم که مثل همیشه سنگ تمام گذاشتند و در این برد نقش به‌سزایی داشتند. ۷-۸ دقیقه ابتدایی بازی را خوب شروع کردیم ولی در ادامه پیکان بهتر از ما بود و توپ و میدان را در اختیار گرفت و می‌توانست به ما صدمه بزند ولی موقعیت گل آنچنانی نداشتند.

او در ادامه گفت: ما داشتیم بد کار می‌کردیم و مجبور به تعویض شدیم. با این تغییرات به بازی مسلط شدیم و قبل از سوت پایان نیمه اول به گل رسیدیم که بسیار ارزشمند بود و توانستیم بین نیمه استراتژی را به بازیکنان بگوییم. می‌توانستیم به گل های بیشتری برسیم و در مجموع هم به خصوص در نیمه دوم فوتبال زیبایی را شاهد بودیم. خوشحالم که هواداران خوشحال به خانه می‌روند. مشکلات زیاد است اما برد ملوان می‌تواند کمی از مشکلات مردم را کمتر کند.

تارتار در مورد تعویض های غیر قابل پیش‌بینی ملوان در نیمه اول توضیح داد: همانطور که گفتم داشتیم بد کار می‌کردیم. یکی دو بازیکن ما مثل همیشه نبودند و این باعث شده بود در مالکیت توپ دچار مشکل شود و بعد از تغییر وضعیت تیم بهتر شد. پیش می‌آید بعضی وقت‌ها بازیکن شرایط خوبی ندارد و خوب شد که به موقع تعویض کردیم. ممکن بود تیمی که در نیمه اول گل می‌خورد، ما باشیم.

سرمربی ملوان درباره حضور افشار صداقت در ترکیب ملوان گفت: هر سه دروازه‌بان ما خوب هستند. پرهام قناد هم از مکتب ملوان است و حسین منادی هم هست که با هم رقابت می‌کنند و هر کدام بهتر است را استفاده می کنیم. وقتی دیدیم در بازی خانگی مقابل تیم پیکان هستیم به صداقت بازی دادیم. به او قول دادم تا زمانی که خوب باشد بازی می‌کند و خط دفاع ما هم خوب عمل کرد و پیکان موقعیت آنچنانی نداشت. وقتی اینقدر انسجام داریم، می‌توانیم به هر سه دروازه‌بان بازی بدهیم. ملوان در خانه شرایط سختی برای حریفان ایجاد می‌کند و یک یار بیشتر از رقبا داریم.

تارتار در خصوص شرایط خانزاده گفت: او قبل از نقل و انتقالات از ما جدا شد.

او در مورد درگیری‌های پایان مسابقه توضیح داد: پشتم به صحنه بود ظاهرا با توپ جمع کن ما به مشکل برخوردند که بازیکن ما دخالت کرد که اشتباه بود. بازیکن نباید دخالت می‌کرد و اخراج می‌شد. با این مسئله برخورد می‌کنیم. اشتباه کرد وارد این درگیری شد.

سرمربی ملوان درباره دلیل درگیری با خطیبی گفت: در موردش صحبت نمی‌کنم.

او در خصوص دیدار آینده ملوان برابر نفت آبادان عنوان کرد: بازی‌ها سخت است. ما نیمه اول دقایقی تحت فشار تیم جوان پیکان بودیم و برای بازی بعدی هم طرح و برنامه خاصی داریم که در تمرینات انجام می دهیم.

تارتار در مورد وضعیت بد زمین گفت: گفتند که شرایط بد آب و هوایی باعث شده نتوانند بذر پاشیده شود. امیدوارم در این وقفه تا بازی بعدی شرایط زمین بهتر شود‌‌.

او در پایان عنوان کرد: ما دومین خط حمله لیگ هستیم و تیم هجومی و خوبی داریم و جزو تیم‌هایی هستیم که کمترین حمله روی دروازه ما انجام شده و تیم منسجم و خوبی هستیم و امیدوارم این روند ادامه پیدا کند

حواشی:
هواداران مثل همیشه از دیدار تیمشان به شکلی پرشور استقبال کرده اند.
میلاد باقری در برخورد با حامد پاکدل با این بازیکن سر به سر و دچار مصدومیت شد اما با کمک کادر پزشکی توانست به کارش ادامه بدهد.
مهدی تارتار خیلی زود و در اواخر نیمه اول دست به تعویض زد و دو بازیکنش را تغییر داد.
منصور باقری که با وجود داشتن کارت زرد از پشت پای صادقی را زد در نهایت اخراج شد.
حامد پاکدل در محوطه جریمه نقش بر زمین شد و درحالی کادر فنی به شدت به پنالتی اعتراض داشت اما داور پنالتی نگرفت.
در ادامه اعتراض های نیمکت پیکان و اعتقاد به گرفتن پنالتی داور رسول خطیبی را با کارت زرد جریمه کرد.
محمدرضا سلیمانی که گل سوم ملوان را وارد دروازه کرد با پرچم آفساید کمک داور مواجه شد تا بازی با همان نتیجه دو بر صفر به اتمام رسد.