پایان فرآیند انتخابات ۱۴۰۲ در استان گیلان آغاز شمارش آرا

پایان فرآیند انتخابات ۱۴۰۲ در استان گیلان آغاز شمارش آرا

گیلان نوا: استاندار گیلان گفت: دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان در امنیت و سلامت کامل برگزار شد و فرآیند رای گیری ساعت ۲۴ در گیلان همزمان با سراسر کشور پایان یافت.   اسدالله عباسی دقایقی قبل در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد انتخابات استان گیلان، ضمن قدردانی از حضور […]

گیلان نوا: استاندار گیلان گفت: دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان در امنیت و سلامت کامل برگزار شد و فرآیند رای گیری ساعت ۲۴ در گیلان همزمان با سراسر کشور پایان یافت.

 

اسدالله عباسی دقایقی قبل در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد انتخابات استان گیلان، ضمن قدردانی از حضور و مشارکت مردم آگاه و فهیم گیلان در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: با تلاش و کوشش عوامل اجرایی و همکاران رسانه‌ای مردم شریف گیلان از ساعات نخست رای گیری تاکنون در جریان فرآیند رای گیری مشارکت فعال داشتند.

 

استاندار گیلان افزود: به سبب برنامه‌ریزی خوبی که صورت گرفته بود همه ۲۶۹۰ شعب اخذ رای در گیلان راس ساعت ۸ صبح عملیات رای گیری و اخذ آرا را از مردم آغاز کردند و بدون توقف در مناطق روستایی تا ساعت ۲۴ ادامه داشت.

 

وی با بیان اینکه دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان در امنیت و سلامت کامل برگزار شد که جا دارد از مشارکت مردم عزیز و آگاه گیلان تشکر و قدردانی کنم، گفت: رای گیری ساعت ۲۴ در استان تمام شد اما اگر چنانچه حوزه انتخابیه‌ای مراجعه کننده داشته باشد، افراد به داخل شعبه هدایت می‌شوند و پس از اتمام اخذ رای از آنان، با حضور عوامل اجرایی و نظارتی شمارش آرا آغاز می‌شود.

 

عباسی گفت: با توجه به اینکه انتخابات در شهرستان رشت و خمام تمام الکترونیک است نتایج تا ساعاتی دیگر اعلام می‌شود، نتایج دیگر شعب هم بعد از شمارش آرا و بعد از ارسال به وزارت کشور اعلام می شود؛ مردم آمار رسمی و منتخبین نهایی را از رسانه ملی دنبال کنند.

 

استاندار گیلان گفت: امسال رای اولی‌ها حضور خوبی داشتند، در برخی از حوزه‌های انتخابیه حضور مردم رشد چشمگیری داشته، بعد از جمع بندی میزان مشارکت اعلام می‌شود، نتایج نهایی از رسانه ملی و صداوسیما اطلاع رسانی می‌شود.