نشستی برای چگونگی روند خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی

گیلان نوا؛ رییس ستاد اربعین گیلان بر لزوم بهره گیری از تمامی امکانات و ظرفیت‌ها برای ارایه‌ی خدمات مطلوب به زائران امسال اربعین تاکید کرد.

دکتر اسدالله عباسی امروز در نشست ستاد اربعین گیلان در رشت، بهره گیری از تجربیات سنوات گذشته را برای آسیب شناسی محدودیت‌ها و رفع نقصان‌های احتمالی در روند ارایه‌ی خدمات به زائران گیلانی اربعین حسینی ضروری دانست.
استاندار با اشاره به استقبال گسترده‌ی مردم گیلان برای شرکت در راهپیمایی جهانی اربعین تصریح کرد: اتخاذ راهکار‌های لازم در قالب پیوست‌های فرهنگی این سفر معنوی، از جمله الزاماتی ست که می‌تواند پیامِ رسا و فرامرزی اربعین حسینی را در بستر تقویت وحدت جهان اسلام، آگاهی آزادگان جهان و مبارزه با استعمار، استکبار و صهیونیسم جهانی در دل‌ها و ذهن‌های انسان‌های حقیقت جو تداعی و طنین انداز کند.
وی در همین رابطه یاد شهدای بزرگی که در راه احیای فرهنگ حسینی و تبلور ارزش‌های نهفته در قیام عاشورا و اربعین حسینی جانفشانی کرده اند را گرامی داشت و افزود: امت اسلام هیچگاه رشادت‌ها و دلاورمردی انسان‌های بزرگی، چون سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و مجموع یاران وفادار این سرداران جبهه‌ی مقاومت را فراموش نخواهد کرد و تداوم این راه است که می‌تواند جهان اسلام را از لوث وجود و نفوذ دشمنان زیاده خواه و قدرت طلب پاک کند.
رییس ستاد اربعین گیلان در بخش دیگری از سخنان خویش ایجاد زیرساخت‌های رفاهی زائران به ویژه اسکان آنان را در سفر معنوی اربعین از ضروریات دانست و افزود: تجربه سال‌های گذشته نشان داده که اسکان زائران بیش از دیگر نیاز‌ها در اولویت است و متولیان موکب‌ها باید با برنامه ریزی دقیق و هدفمند زمینه‌ی استقبال حداکثری از زائران اربعین امسال را فراهم کنند.
مجید دوهندو مسئول ستاد تجهیز و بازسازی عتبات عالیات گیلان نیز در این نشست گزارشی از روند اسکان و ارایه‌ی خدمات رفاهی، فرهنگی و درمانی زائران سال گذشته اربعین ارایه داد و گفت: ارتقاء خدمات بهینه به زائران مستلزم همکاری و تشریک مساعی مجموع دستگاه‌های اجرایی و دولتی در راستای پشتیبانی از زائران گیلانی ست.
روح الله بخشی نژاد دبیر ستاد اربعین گیلان نیز در این نشست از راه اندازی سامانه‌ی اطلاع رسانی اربعین با نام arbaein gilan.ir خبر داد و افزود: برنامه ریزی برای بهره گیری از ظرفیت‌های حمل و نقلی استان در ۳ حوزه‌ی زمینی، ریلی و هوایی از دیگر تدابیری ست که هم اکنون در دستور کار قرار گرفته تا از بروز ازدحام زائران اربعین در مرز‌های ورودی و خروجی با عراق پیشگیری شود.