دروغ ها یکی پس از دیگری آشکار می شود

گیلان نوا؛ رسوایی جدید برنده جایزه صلح نوبل؛ از ادعای محرومیت دیدار با خانواده تا مصاحبه با آنجلینا جولی

نرگس محمدی که چندی پیش به عنوان برنده جایزه به اصطلاح «صلح نوبل» ۲۰۲۳ معرفی شد و اخیرا مدعی شده بود جمهوری اسلامی اجازه دیدار و گفت‌وگو با فرزندانش را به او نمی‌دهد، حالا با «آنجلینا جولی» سوپراستار هالیوودی مصاحبه و جالب آنکه بار دیگر ادعاهای شکنجه توسط نظام اسلامی را مطرح کرده است!

محمدی در حالی اقدام به مصاحبه تفصیلی با آنجلینا جولی کرده که پیش از این بارها مدعی شده بود جمهوری اسلامی با شکنجه و اقدامات دیگر حتی اجازه دیدار او با خانواده‌اش را هم نمی‌دهد.

این تناقض نرگس محمدی صدای اپوزیسیون ایرانی را هم درآورده است. به عنوان مثال زن دیکتاتورزاده پهلوی با اشاره به دوگانگی رفتار محمدی نوشته است چطور فردی که ادعا می‌کند چند ماه است نتوانسته با پسر خود گفت‌وگو کند به یکباره با یک فرد سرشناس آمریکایی مانند آنجلینا جولی مصاحبه می‌کند.

همچنین «مجتبی واحدی» اصلاح‌طلبی که حالا در اردوگاه ضدانقلاب قرار گرفته با بیان اینکه «نرگس محمدی» با این مصاحبه شایسته کارت قرمز است، گفت: «چرا باید هزینه‌ای در این حوزه بدهیم در مصاحبه‌ای که دوزار حرف حساب در آن وجود ندارد». او اضافه می‌کند: «اینجا در آمریکا وقتی یک آمریکایی مصاحبه نرگس محمدی با آنجلینا جولی را کنار حرف‌های ما از مشکلات زندان می‌گذارد به این نتیجه می‌رسد که ما دروغ می‌گوییم». جالب‌تر آنکه برخی کاربران فضای مجازی در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) از نرگس محمدی به عنوان اپوزیسیون فیک یاد می‌کنند.

جدای از همه اینها، یک سوال مهم و البته بی‌پاسخ مطرح است: چگونه است که طی سال‌های اخیر مدام می‌گویند نرگس محمدی از حق صحبت با فرزندان خود محروم است و خانواده‌اش هم تایید می‌کنند اما محمدی مدام بیانیه می‌دهد و گفت‌وگو می‌کند؟

بنا بر گزارش فارس، نکته جالب توجهی که ضدانقلاب به آن استناد کرده این است که زندانیان سیاسی در داخل زندان آنطور که دروغ‌های آنان مطرح می‌کند در فضای سیاه و وحشت‌آلودی حضور ندارند. در واقع پیش‌تر نیز از زندان شاهد انجام مصاحبه‌هایی با رسانه‌های خارجی بوده‌ایم، همچنین بیانیه‌ها و نامه‌نگاری‌های متعددی توسط زندانیان سیاسی انجام شده‌ است اما چیزی که این مصاحبه به طور خاص افشا کرد، مثل سیلی مجموعه دروغ‌های ضدانقلاب درباره شکنجه و سختی کشیدن زندانیان سیاسی را با خود برد. هرچند درباره نرگس محمدی نیز دروغ‌های فراوانی درباره اعتصاب غذا و بیماری وی خبرسازی می‌شد اما وقتی او از زندان آزاد شد بسیاری دیدند وضعیت ظاهری‌اش نشان می‌داد همه این موارد دروغی بیش نبوده است.