مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان از کاشت ۵۰ هزار اصله نهال در این استان خبر داد و گفت: تولید و پرورش نهال یکی از مهم‌ترین اقدامات است که پیگیری می‌شود..

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان خبر داد؛ کاشت ۵۰ هزار اصله نهال توسط اوقاف گیلان

گیلان نوا :مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان از کاشت ۵۰ هزار اصله نهال در این استان خبر داد و گفت: تولید و پرورش نهال یکی از مهم‌ترین اقدامات است که پیگیری می‌شود.  حجت الاسلام ستار علیزاده ظهر دوشنبه در مراسم روز درختکاری با تبریک روز درختکاری، اظهار کرد: نامگذاری این روز یادآور اهمیت […]

گیلان نوا :مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان از کاشت ۵۰ هزار اصله نهال در این استان خبر داد و گفت: تولید و پرورش نهال یکی از مهم‌ترین اقدامات است که پیگیری می‌شود.

 حجت الاسلام ستار علیزاده ظهر دوشنبه در مراسم روز درختکاری با تبریک روز درختکاری، اظهار کرد: نامگذاری این روز یادآور اهمیت درخت و نقش آن در ایجاد محیط سالم برای زندگی بشر است و باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی با تاکید بر درختکاری که یک سنت حسنه است و طرح کاشت ۱ میلیارد اصله نهال در کشور اشاره کرد و افزود: اوقاف گیلان در اجرای منویات مقام معظم رهبری و تأکیدات رئیس جمهور در خصوص اجرای طرح ملی کاشت نهال، مصمم است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان از کاشت ۵۰ هزار اصله نهال در این استان خبر داد و اضافه کرد: در سال گذشته در ۲۰ هکتار ۵۱ هزار نهال کاشته شد که امسال ۵۰ هزار درخت در گیلان کاشته می‌شود.

علیزاده از تولید ۴۵ هزار اصله نهال در یکی از موقوفه‌های گیلان خبر داد و بیان کرد: تولید و پرورش نهال یکی از مهم‌ترین اقدامات است که پیگیری می‌شود.

حفظ منابع طبیعی برای ادامه حیات ضروری است

«حجت الاسلام تقی روحانی» امام جمعه رودسر نیز در این مراسم با گرامیداشت ۱۵ اسفند، روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی، اظهار کرد: درختکاری و حفظ و نگهداری نعمات خداوند یکی از مسئولیت‌ها و وظایف همه انسان‌ها است و خداوند متعال به واسطه مهربانی خود این منابع ارزشمند را در اختیار ما قرار داده است.

حجت السلام روحانی با تاکید بر حفظ و حراست از انفال و منابع طبیعی، بیان کرد: حفظ منابع طبیعی، جنگل‌ها و مراتع برای پایداری حیات بشر نیاز ضروری است.

توجه به منابع طبیعی جامعه را از بسیاری از تهدیدات مصون می‌دارد

«محمدرضا شهاب زاده» فرماندار رودسر نیز در این مراسم گفت: توجه به منابع طبیعی و جنگل‌ها جامعه را از بسیاری تهدیدات زیست محیطی مصون نگه می‌دارد.

شهاب زاده با تاکید بر مردمی کردن فرهنگ جنگل کاری در کشور، بیان کرد: طرح کاشت یک میلیارد اصله درخت در شور حرکت بزرگی برای احیای منابع طبیعی و جنگل‌ها است.

وی از توزیع بیش از ۲۰ هزار اصله نهال در رودسر خبر داد و افزود: مساحت فضای سبز شهرستان ۱۰۰ هزار هکتار بوده که از این میزان، ۴۳ هزار هکتار اراضی جنگلی و۴۵ هزار اراضی مرتعی است.