مازیار زارع، سرمربی ملوان: تنهایی کارکردن سخت است

مازیار زارع پس از شکست سنگین ملوان بندر انزلی مقابل استقلال، گفت: جا دارد در ابتدای صحبت‌هایم از مردم انزلی و استان گیلان بابت باخت بدمان مقابل استقلال عذرخواهی کنم. باید این شکست را جبران کنیم. در نیمه اول استقلال دو موقعیت داشت و از روی ضدحمله هر دو موقعیت را به گل تبدیل کردند […]

مازیار زارع پس از شکست سنگین ملوان بندر انزلی مقابل استقلال، گفت: جا دارد در ابتدای صحبت‌هایم از مردم انزلی و استان گیلان بابت باخت بدمان مقابل استقلال عذرخواهی کنم. باید این شکست را جبران کنیم. در نیمه اول استقلال دو موقعیت داشت و از روی ضدحمله هر دو موقعیت را به گل تبدیل کردند و هر دو گل اول آنها به یک شکل به ثمر رسید. ما باید این قسمت از خط دفاعی تیم‌مان را قوی‌تر می‌کردیم تا شاهد چنین صحنه‌هایی نباشیم، چون می‌دیدیم که مهدی قایدی از سمت راست به ما فشار می‌آورد، ولی گل سوم‌مان را هم به همان شکل خوردیم. جلوی استقلال وقتی اشتباه کنید و اشتباهات را درست نکنید؛ کاری که من کردم، معلوم است که گل‌های بیشتری دریافت می‌کنید. فوتبال اینجا تمام نمی‌شود و ما به کارمان ادامه می‌دهیم و برای بازی‌های بعدی آماده می‌شویم.

مازیار زارع در خصوص اینکه آیا به داوری اعتراض داشته‌اند یا خیر، گفت: نه. داوری آقای سیدعلی مشخص است. آخر داوری ایشان است و احترام می‌گذاریم. زیاد هم به داوری آقای سیدعلی ایراد نگیریم بهتر است. داوری مسابقات استقلال و پرسپولیس در ورزشگاه آزادی را به آقای سیدعلی می‌دهند که در تهران زندگی می‌کنند تا فشاری به او نیاید.

سرمربی ملوان بندر انزلی در خصوص اشتباهات تیمش گفت: ما تعویض کردیم و تغییر سیستم دادیم، ولی متأسفانه باز هم از همان سمت راست تیم‌مان گل خوردیم. همه بازیکنانی که در اختیار داریم بازیکنان لیگ برتری هستند. باید مقابل استقلال و پرسپولیس در آزادی با کمترین اشتباه بازی کنید و ما هم تغییرات زیادی داشتیم، ولی افاقه نکرد و گل سوم را هم به همان شکل خوردیم.

زارع در پاسخ به این سؤال که در نیمه اول توپ از خط دروازه استقلال رد شد یا خیر، گفت: من آن صحنه را ندیدم، چون در جریان بازی احساسات بر ما غالب است و ما فکر می‌کنیم که گل شده است، ولی هنوز ندیدم و به کارشناسان می‌سپاریم که نظر بدهند

او درباره نمایش هجومی ملوان گفت: ما در ۶ بازی گذشته مدل بازی‌مان فرق می‌کرد و اعتقاد من بر این است که ما ۸۰ درصد بازیکنان‌مان در آزادی بازی نکرده بودند و این ورزشگاه را ندیده بودند. من معتقدم که فوتبال را برای بازی کردن بازی کنیم. من می‌توانستم امروز بیایم بازی را ببندم و شکل بازی را خراب کنم. دوست دارم که بازیکنانم از بازی‌شان لذت ببرند. این شکل بازی تاوان سختی هم دارد. یک طرف فوتبال باید راضی باشند و امروز هم استقلالی‌ها راضی بودند. در خیلی از بازی‌ها هم اتفاق افتاده است که ما خوب بازی کردیم و نتیجه هم گرفتیم. باید بیشتر کار کنیم علاوه بر اینکه فوتبال بازی می‌کنیم و ضدفوتبال نداریم، نتیجه هم بگیریم.

سرمربی تیم فوتبال ملوان در واکنش به ناراحتی‌های پژمان نوری از شرایط باشگاه و عدم حمایت مسئولان شهری و استانی گفت: تنها کسی که از تیم ما حمایت می‌کند اشکان پوررشید است. ما شخص دیگری را ندیدیم و خیلی هم نیاز نیست درباره این موضوع صحبت کنم. درباره ناراحتی نوری هم باید از خود او سؤال کنید، نه من.

زارع درباره غیبت‌های ادامه‌دار نوری در باشگاه گفت: یک صحبت‌هایی شده است و مسئولان باید بیایند و به تیم کمک کنند. تنهایی کار کردن سخت است. من اصلاً مربی و آدمی نیستم که یکسری صحبت‌ها کنم که ضعف تیم و خودم را نشان دهد. امروز تفاوت قیمتی دو تیم قابل قیاس نبود. نوش جان بازیکنان استقلال، حق‌شان است و می‌توانند، می‌گیرند. ولی ای کاش تیم‌های شهرستانی مثل ملوان یک بودجه‌ای داشته باشند که حداقل بتوانند استفاده لازم را ببرند. ما کاملاً تک و تنها هستیم. شما سؤال پرسیدید و من جواب می‌دهم و به هیچ وجه من بهانه‌‌ای برای باختن نمی‌آورم که پول نبوده است. غیبت مدیرعامل تیم به‌هرحال تأثیرگذار بوده است. او یکسری خواسته‌هایی داشته و تحت فشار است و باید ببینیم چه اتفاقی می‌افتد.

«از اینکه بعد از هفت سال در ورزشگاه آزادی مقابل استقلال قرار گرفتید، چه حسی داشتید؟»، زارع در پاسخ گفت: حس اول بازی حس خوبی بود، ولی در پایان بازی حس خوبی نداشتیم، با توجه به اینکه نتیجه خوبی نگرفتیم. در مجموع اگر گل‌ها را کنار بگذاریم بچه‌های تیم ما بد بازی نکردند. متأسفانه مقابل استقلال کم‌تجربه بودیم و حریف ما از تجربه‌اش استفاده کرد. بازی کردن در ورزشگاه آزادی حال و هوای خاص خودش را دارد. امیدوارم مردم با این همه گرفتاری که دارند به ورزشگاه بیایند و از فوتبال لذت ببرند. خانم‌های محترم هم به ورزشگاه بیایند و از فوتبال لذت ببرند.