فیروز عزت دوست مطرح کرد

فعالیت ۱۸ مرکز تخصصی مشاوره و ازدواج در گیلان

معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان گیلان اظهار داشت : با توجه به پیری جمعیت در استان گیلان ، راه اندازی مراکز تخصصی مشاوره و ازدواج در راستای افزایش بحث ازدواج و همچنین فرزندآوری در شهرستان ها ضرورت دارد.

وی افزود:۵۰ نفر از مدیران ، روانشناسان و مشاورین مراکز ازدواج و خانواده در این دوره حضور داشتند و با برگزاری این دوره بصورت وبینار ، ۶۰۰ نفر از کل کشور نیز بصورت آنلاین از مطالب ارایه شده در این دوره دانش افزایی بهره مند شدند.

معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان گیلان خاطرنشان کرد:دکتر محسن مشکبید حقیقی استادیار دانشگاه غیرانتفاعی گیلان در کارگاه روابط زوجین مبتنی بر درمان عقلانی هیحانی رفتاری و دکتر قربانعلی یحیایی رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره استان گیلان در کارگاه طرح واره درمانی از اساتید سی و چهارمین دوره دانش افزایی بودند.

عزت دوست با بیان اینکه ۱۸ مرکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده با مجوز رسمی از وزارت ورزش و جوانان در استان گیلان مشغول فعالیت هستند ، خاطرنشان کرد:برخی از این مراکز مشاوره رایگان در خصوص ازدواج نیز ارایه می دهند.

وی افزود:۲ مرکز در تالش ، یک مرکز در آستارا ، ۲ مرکز در لنگرود و باقی مراکز در رشت مشغول ارایه خدمات می باشند.

عزت دوست با تاکید بر افزایش تعداد مراکز تخصصی مشاوره و ازدواج در شهرستان های استان تصریح کرد:با توجه به پیری جمعیت در استان گیلان ، راه اندازی مراکز تخصصی مشاوره و ازدواج در راستای افزایش ازدواج ، ارایه آموزش های لازم جهت پایداری ازدواج و همچنین فرزندآوری در شهرستان ها ضرورت دارد.

معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان گیلان خاطرنشان کرد:ازدواج بمنظور حفظ بنیان خانواده ، فرزندآوری و فرزند پروری امری خطیر و دارای جایگاه ویژه ای است که باید در این راستا گام های اساسی برداشته شود.

وی در خصوص نقش و جایگاه روانشناسان در جامعه اظهار کرد:دانش آموختگان رشته روانشناسی و مشاوره در مراکز تخصصی مشاوره و ازدواج بر اساس اصول علمی به ارایه مشاوره ، آموزش و … می پردازند و در پیشگیری از طلاق و پایداری زندگی زوجین نقشی تاثیرگذار دارند.

معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان گیلان ضمن گله مندی از ارایه مطالب آموزشی در فضای مجازی توسط افراد غیر روانشناس و روانشناسان زرد تصریح کرد:افرادی که خواستار استفاده از خدمات مشاوره و ازدواج هستند به مراکز تخصصی مشاوره و ازدواج که با مجوز رسمی از وزارت ورزش و جوانان فعالیت می کنند ، رجوع کنند .

لازم به ذکر است در آیین اختتامیه سی و چهارمین دوره ملی دانش افزایی ویژه مدیران ، روانشناسان و مشاورین مراکز ازدواج و خانواده از ۱۸ مرکز تخصصی مشاوره و ازدواج در استان تجلیل به عمل آمد و مرکز تخصصی مشاوره و ازدواج پایا با مدیریت خانم دکتر مژده بقایی به عنوان مرکز برتر در ارزیابی وزارت ورزش و جوانان معرفی شد.