امام جمعه‌ی موقت رشت؛

غدیر زمینه ساز ظهور

گیلان نوا؛ حجت الاسلام والمسلمین قربانپور در خطبه‌های امروز نماز جمعه رشت بیان کرد: نیل به مهدویت و تحقق تمدن نوین اسلامی، مستلزم بهره گیری از فرهنگ بی بدیل غدیر است.

امام جمعه‌ی موقت رشت امروز در خطبه‌های نماز این شهر در مصلای بزرگ امام خمینی مرکز استان با تبریک عید سعید غدیر و بزرگداشت این واقعه‌ی مهم تاریخی بر ضرورت تاسی از فرهنگ و آموزه‌های بی بدیل نهفته در فلسفه‌ی غدیر تاکید کرد وگفت: تسریع در روند نیل به مهدویت و تحقق عینی تمدن نوین اسلامی که از اهداف غایی انقلاب به شمار می‌رود، مستلزم بهره گیری از فرهنگ غنی و درس آموز غدیر است.
حجت الاسلام والمسلمین قربانپور در همین رابطه عید سعید غدیر را عید اکمال دین و اتمام نعمت خداوند بر امت اسلام توصیف کرد و با استناد به فرمایشات پیامبر مکرم اسلام صلی الله علیه و آله‌ی و سلم برای اتمام حجت با مسلمانان مبنی بر جانشینی امیرالمومنین علی علیه السلام افزود: تامل و تعمق در چشمه‌ی زلال و جوشان معنویت غدیر، چراغ راهی ست که ذهن‌های جستجو گر و حقیقت یاب را بسوی تعالی و کمال رهنمون ساخته و سعادت را نصیب جامعه‌ی اسلامی می‌دارد.
وی همچنین با اشاره به تهدیدات جمعیتی گیلان و حرکت استان بسوی سالمندی گفت: جبران این نقیصه مستلزم ترویج فرهنگ و زمینه سازی ازدواج جوانان است و باید در بستر یک عزم ملی و با تعامل و همراهی مردم و مسئولان زمینه‌ی پیشگیری از طلاق و تحکیم بنیاد خانواده را در شرایط امروز فراهم ساخت.
خطیب موقت جمعه‌ی رشت در بخش دیگری از سخنان خویش به لزوم توجه جدی به مقوله‌ی حجاب و عفاف در اوج جنگ تبلیغاتی و رسانه ایی دشمنان تاکید کرد و افزود: امروز این مقوله‌ی مهم آماج جنگ روایت‌هایی قرار گرفته که در پی آن دشمنان تعابیر غلط و تعاریف انحرافی را بجای حقیقت به نسل جوان عرضه می‌دارند تا بنیان جامعه و نظام خانواده در ایران اسلامی از هم بپاشد و ارزش‌های انسانی و اسلامی دچار خدشه و تزلزل شود.
خطیب موقت جمعه‌ی رشت از مجموع دست اندرکاران و صاحب نظران موثر در عرصه‌ی سیاستگزاری و تصمیم سازی حوزه‌ی عفاف و حجاب خواست با بهره گیری از تجربیات صاحب نظران و تشریک مساعی با ایده پردازان، قوانین محکم، کارامد و اثرگذاری برای احیای این فرهنگ غنی و هویت جامعه‌ی ایرانی تهیه و تدوین نمایند.
حجت الاسلام والمسلمین قربانپور در بخش پایانی سخنان خویش حمایت جدی مسئولان از کشاورزان بویژه شالیکاران گیلانی را خواستار شد و با بیان اینکه فصل برداشت محصول در پیش است از دست اندرکاران خواست با سیاست‌های حمایتی زمینه‌ی بهره گیری بهینه‌ی کشاورزان از تلاش‌های یکسال زراعی شان را مهیا کرده و از ورود هر گونه ضرر و خسرانی به معیشت این قشر زحمت کش پیشگیری نمایند.