کل 462 امروز 0
 • تاریخ : چهارشنبه - ۵ - اردیبهشت - ۱۴۰۳
 • برابر با : Wednesday - 24 - April - 2024
 • ساعت :
  سخنرانی قالیباف در آستانه اشرفیه

  عقلانیت متصل به وحی، معنویت و الهی محوری پاسخگوی نیازهای مردم است

  رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مسوولان گام اول اعتماد سازی را در جامعه بردارند، گفت: مردمی سازی اقتصاد و تولید باید در اولویت کار دولت و مجلس قرار گیرد.

  گیلان نوا :محمدباقر قالیباف شامگاه یکشنبه در مراسم گرامیداشت سالروز شهادت امام زاده سیدجلال الدین اشرف (ع) در آستانه اشرفیه اظهار کرد: حضور در جمع مردم گیلان و آستانه اشرفیه در اولین روزهای بهار طبیعت و بهار قرآن بسیار ارزشمند و خاطره انگیز است.

  رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مدیون شهدا و خانواده‌هایشان هستیم، گفت: حضور در جمع مردم شهید پرور گیلان و خانواده‌های شهدای این استان بسیار اهمیت دارد

  قالیباف با بیان اینکه امامزادگان از سرمایه‌های فرهنگی و اعتقادی کشور هستند، اضافه کرد: تربیت شده در مکتب قرآن و اهل بیت (ع) یک افتخار بزرگ برای هر ایرانی است.

  غزه زندان بدون سقف است

  وی با اشاره به خیر و برکات امامزادگان در کشور افزود: ارتباط معنوی، روحی و تربیتی با مکتب اهل بیت علیهم السلام بزرگترین سرمایه اجتماعی است.

  رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ارتباط دلی با ائمه اطهار و امامزادگان یک سرمایه بزرگ است، گفت: امامزادگان در هر استانی نشانه وحدت و همدلی هستید و باید قدردان این پایگاه‌های فرهنگی باشیم.

  قالیباف با اشاره به تقدیم ۸ هزار شهید گیلان بیان کرد: محافل شهدا و ائمه اطهار (ع) نقطه وحدت جامعه است.

  وی با تاکید بر ایجاد اعتماد دولت و ملت افزود: اعتمادسازی بین مردم و مسؤولان منجر به صیانت از نظام اسلامی است.

  رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به نحوه شکل گیری انقلاب اسلامی در بخش‌های مختلف اضافه کرد: انقلاب اسلامی برآیند مبارزات ائمه اطهار (ع) در طول تاریخ است.

  قالیباف با بیان اینکه غزه زندان بدون سقف است، گفت: رژیم صهیونیستی با جنایت‌های خونین و مرگباری در غزه تاریخ تلخ و فراموش نشدنی را خلق کردند.

  وی با بیان اینکه مردم ایران اعتقاد ویژه به دین و اسلام دارند، افزود: اعتماد و ایمان امام راحل به خداوند، قرآن و مردم انقلاب اسلامی را شکل داد.

  معجزه حضور مردم در دفاع مقدس انکارناپذیر است

  رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به حماسه سازی ایرانی‌ها در ۸ سال دفاع مقدس بیان کرد: مردمی سازی دفاع مقدس با تکیه بر روحیه ایمان و معنویت منجر به موفقیت‌های پی در پی شد.

  قالیباف با اشاره به رشادت‌های گیلانی‌ها در دفاع مقدس و مدافعان حرم اضافه کرد: امام راحل دروازه جبهه را بر روی مردم باز کرد و این مردمی سازی به موفقیت و حماسه سازی در دوران جنگ تحمیلی انجامید.

  وی با اشاره به اینکه حضرت امام در شکل گیری انقلاب و دفاع مقدس تحول ساز بودند، افزود: امام با کمک مردم و دست‌های خالی به موفقیت دست یافت.

  رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه معجزه حضور مردم در دفاع مقدس انکارناپذیر است، گفت: دفاع مقدس میدانگاه حماسه سازی همه اقشار مردم بوده است.

  قالیباف با بیان اینکه حرکت‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی باید مردمی سازی شود، اضافه کرد: مجلس دنبال مردمی سازی طرح‌ها و اقدامات است.

  وی با اشاره به رابطه معنویت، عقلانیت و عدالت در سرفصل‌های مختلف افزود: معنویت باید در راستای عقلانیت و در برقراری عدالت حرکت کند.

  لزوم ایجاد بسترهای کارآمدی دین در اداره جامعه

  رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اسلام دین دنیا و آخرت است، گفت: عقلانیت متصل به وحی، معنویت و الهی محوری پاسخگوی نیازهای مردم است.

  قالیباف با تاکید بر لزوم ایجاد بسترهای کارآمدی دین در اداره جامعه اضافه کرد: حضور و پای کار آمدن مردم در همه بخش‌های جامعه نتیجه بخش است.

  وی با بیان اینکه حضور مؤثر و معنادار مردم رمز موفقیت در اداره کشور است، افزود: مردمی سازی فعالیت‌ها و امورات کشور در بخش‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی اثربخش است.

  رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسؤولان باید گام اول اعتماد سازی را در جامعه بردارند، گفت: مردمی سازی اقتصاد و تولید باید در اولویت کار دولت و مجلس قرار گیرد.

  قالیباف با اشاره به ۸۰ درصد کارهای اقتصادی دولتی است، اضافه کرد: دولتی شدن کارهای اقتصادی فسادزا است و باید این بخش‌ها با مردمی سازی اصلاح شود.

  وی با تاکید بر مردمی سازی بخش‌های مختلف به ویژه کارهای اقتصادی افزود: مردم را باید در کارزار فعالیت‌های اقتصادی و تولیدی مشارکت دهیم.

  نوشته های مشابه

  ناامیدی برنجکاران از وعده های سرِ خرمن
  4 - اردیبهشت - 1403
  شالیزارهایی که در گیلان رها می‌شوند

  ناامیدی برنجکاران از وعده های سرِ خرمن

  بررسی‌ها نشان می‌دهد دلایل شالیکاران برای ناامیدی از تولید برنج تنها در همین موضوعات خلاصه نمی‌شود. «ابراهیم نجفی» تنها نماینده گیلانی عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس است. به گفته وی دولت مبلغ قابل توجهی را برای خرید تضمینی گندم در بودجه سال آینده در نظر گرفته اما برای خرید تضمینی برنج اقدامی انجام نداده است. طبق صحبت‌های این نماینده مجلس، احتمالا در سال ۱۴۰۳ شرایط برای شالیکاران گیلانی که در دو سال اخیر بابت فروش نرفتن محصول خود دچار ضرر و زیان زیادی شدند آنچنان تغییری نخواهد کرد و شاید حتی سخت‌تر هم بشود.

  مشکل تعطیلی پنجشنبه
  4 - اردیبهشت - 1403
  مسئله تعطیل کردن شنبه یا پنجشنبه

  مشکل تعطیلی پنجشنبه

  یکی از مهمترین دلایلی که فعالان اقتصادی مطرح می‌کنند تا مانع از تعطیلی پنجشنبه‌ها شوند، عدم تطابق تعطیلات کشور با دیگر نقاط جهان است. با توجه به این شرایط، پرسش‌هایی مطرح است از جمله این که در صورت تصویب این طرح در شورای نگهبان، با چه تبعات اقتصادی رو به رو خواهیم شد و آیا اساس تعطیلی پنجشنبه‌ها توجیه اقتصادی دارد یا خیر؟ فرارو در راستای پاسخ دهی به این پرسش‌ها با مهدی پازوکی، اقتصاددان گفتگو کرده است:

  باغ زربافی، باغی متروک در دل زباله و سگ های خیابانی
  3 - اردیبهشت - 1403
  «فلسطین» یا «کردمحله»، یکی از محلات پرجمعیت رشت است که قبلا تماما باغ بود.

  باغ زربافی، باغی متروک در دل زباله و سگ های خیابانی

  «باغ زربافی»، یکی از باغ‌های بزرگ بجامانده از ابراهیم سمیعی است که وقف شده ولی باوجود فقدان فضای سبز شهری در این محله، این باغ متروک، محل تجمع سگ‌های بی‌صاحب خیابانی و زباله شده است.

  کاروانسرای تاریخی «تی‌تی»، دروازه‌ی تجارت گیلان
  3 - اردیبهشت - 1403
  به بهانه‌ی روز جهانی بناها و محوطه‌های تاریخی

  کاروانسرای تاریخی «تی‌تی»، دروازه‌ی تجارت گیلان

  به پیشنهاد شورای بین‌المللی بنا‌ها و محوطه‌ها معروف به ایکوموس، در سال ۱۹۸۲میلادی، ۱۸ آوریل (۳۰ فروردین) از سوی یونسکو به نام روز جهانی بنا‌ها و محوطه‌های تاریخی نام‌گذاری شد. این روز علاوه برآن‌که  فرصتی برای بالا بردن آگاهی عمومی در جهت تنوع میراث جهانی و تلاش برای حمایت و حفاظت از آن‌ها را فراهم می‌آورد، مبحث مهم آسیب‌پذیری ‌این فضاهای تاریخی را  نیز مطرح می‌کند.

  ارسال دیدگاه

  مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  برو بالا