دادستان آستارا اعلام کرد؛

ضرب الاجل یک هفته ای دستگاه قضا به مالکان کالاهای بدون مراجعه

گیلان نوا؛ یاسر همدمی، بخشی از کالاهای موجود در انبارها را دارای مالک خصوصی دانست و بیان کرد: مالکان برخی از این کالاها علی رغم اتمام رویه‌های گمرکی جهت ترخیص کالاها مراجعه نکرده‌اند و گمرک مهلت یک هفته‌ای برای تعیین و تکلیف این کالاها به مالکان ابلاغ کرده است.

دادستان عمومی و انقلاب آستارا در حاشیه بازدید از انبارهای اداره کل گمرک این شهرستان با اشاره به دستور رئیس قوه قضائیه و تاکید دادگستری کل گیلان مبنی بر نظارت مستمر و هدفمند از انبارهای گمرک و سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی اظهار کرد: با نظارت‌های مستمر دستگاه قضا در سال گذشته ۹ ردیف کالا به ارزش بالغ بر ۵ میلیارد تومان تعیین تکلیف شد.

یاسر همدمی، بخشی از کالاهای موجود در انبارها را دارای مالک خصوصی دانست و بیان کرد: مالکان برخی از این کالاها علی رغم اتمام رویه‌های گمرکی جهت ترخیص کالاها مراجعه نکرده‌اند و گمرک مهلت یک هفته‌ای برای تعیین و تکلیف این کالاها به مالکان ابلاغ کرده و در صورت‌عدم مراجعه نسبت به بحث مزایده، فروش و نگهداری وجوه در حساب امانی اقدام قانونی را اتخاذ خواهد کرد.

همدمی با اشاره به بخشی دیگر از کالاها که جزء کالاهای اساسی هستند، تصریح کرد: جهت واردات این کالاها به کشور ارز اختصاص یافته اما متاسفانه به جهت کم کاری‌ها و قصور برخی افراد و عدم اختصاص ارز بخشی از این کالاها در انبار‌ها دپو شده که دستگاه قضا نسبت به تعیین و تکلیف آن نیز اقدام قانونی انجام خواهد داد.

وی با اشاره به برخی کالاها به عنوان کالاهای متروکه در انبار نیز بیان کرد: سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی باید با افزایش نیروی انسانی نسبت به بحث مزایده، فروش و تعیین تکلیف این کالاها اقدامات لازم را به عمل آورد.

دادستان همچنین با اشاره به برخی پرونده‌های این حوزه در مراجع قضایی و تعزیرات حکومتی تصریح کرد: اداره کل گمرک آستارا باید در اسرع وقت نسبت به پیگیری آن‌ها اقدامات لازم را صورت داده تا در اسرع وقت شاهد تخلیه این کالاها نیز باشیم.