خبری

سرنوشت لیگ برتر و ملوان چه خواهد شد؟

پنج هفته تا پایان رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران فصل ۱۴۰۱-۱۴۰۲ باقی مانده است، تیم‌های سقوط کننده تا حدود زیادی مشخص است و سه گزینه اصلی هم برای لیگ برتر باقی مانده است. پس از پایان هفته بیست و پنج لیگ برتر سپاهان و استقلال ۵۲ امتیازی شدند و پرسپولیس ۵۱ امتیازی شد و در […]

پنج هفته تا پایان رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران فصل ۱۴۰۱-۱۴۰۲ باقی مانده است، تیم‌های سقوط کننده تا حدود زیادی مشخص است و سه گزینه اصلی هم برای لیگ برتر باقی مانده است.

پس از پایان هفته بیست و پنج لیگ برتر سپاهان و استقلال ۵۲ امتیازی شدند و پرسپولیس ۵۱ امتیازی شد و در رده سوم قرار دارد، نفت مسجد سلیمان نیز در انتهای جدول ۱۳ امتیازی ماند و صنعت نفت آبادان هم ۱۶ امتیازی شد.

اگر تیم‌های لیگ برتری نتایجی همانند پنج هفته پایانی دور رفت لیگ برتر را کسب کنند پرسپولیس ۶۲ امتیازی و قهرمان خواهد شد، سپاهان با ۶۰ امتیاز نایب قهرمان و استقلال هم با ۵۹ امتیاز سوم خواهد شد.

تیم‌های صنعت نفت آبادان هم با احتساب پنج بازی دور رفت با ۲۰ امتیاز در رده پانزدهم و نفت مسجد سلیمان هم با ۱۳ امتیاز در انتهای جدول جا خوش خواهد کرد.

تیم ملوان بندرانزلی هم با کسب هفت امتیاز از پنج بازی باقی مانده ۳۱ امتیازی می‌شود و سند بقا خود در لیگ برتر را امضا خواهد کرد.

تیم صنعت نفت آبادان در پنج بازی پایانی خود در دور رفت چهار امتیاز کسب کرده است، نفت مسجد سلیمان از پنج بازی پایانی‌اش در ردور رفت نیز هیچ امتیازی کسب نکرده است.

تیم ملوان بندرانزلی از پنج دیدار آخرش در نیم فصل اول هفت امتیاز کسب کرد و سپاهانی‌ها توانستند از پنج بازی پایانی‌شان هشت امتیاز کسب کنند.

استقلال هفت امتیاز و پرسپولیس هم ۱۱ امتیاز از ۱۵ امتیاز ممکن را در دور اول از پنج بازی آخر خود کسب کرد و اگر دیدار‌ها به همین شکل در دور پایانی پیش برود پرسپولیسی‌ها قهرمان لیگ برتر خواهند شد.