محمدحسین واثق کارگرنیا

رئیس شورای شهر رشت: محل تجمع کارگران روزمزد رشت ساماندهی می شود

رئیس شورای شهر رشت با اشاره به استقرار کارگران روزمزد در برخی خیابان های شهر، گفت: محل تجمع کارگران ساماندهی خواهد شد.

 

به گزارش گیلان نوا محمدحسین واثق کارگرنیا امروز در جلسه شورای شهر رشت، ضمن گرامیداشت روز شوراها، اظهار کرد: شورا و مشورت یکی از اصول اعتقادی برگرفته از آموزه های دین مبین اسلام بوده و نشانه تمام عیار مردم سالاری دینی در جامعه اسلامی ماست.

وی با اشاره به فرمان خداوند متعال در قرآن کریم به پیامبر اسلام(ص) مبنی بر بهره گیری از مشورت در امور مسلمانان، تصریح کرد: مشورت رمز پیروزی و موفقیت دانسته می شود.

رئیس شورای شهر رشت، تشکیل شوراها را یکی از برنامه های اصلی انقلاب اسلامی دانست و بیان کرد: صدور فرمان تاریخی معمار کبیر انقلاب در نهم اردیبهشت ماه سال ۵۸ مبنی بر تشکیل شوراها، نشان دهنده جایگاه شورا در نظام اسلامی است.

واثق کارگرنیا با اشاره به تشکیل شوراها در دهه ۸۰ و گذشت ۶ دوره از فعالیت این نهاد، گفت: شوراها یک مرجع قابل اعتماد و پذیرش و مراجعه برای مردم هستند.

وی شورای شهر و روستا را نهادی فعال و خدمت رسان دانست و اضافه کرد: اعضای شورا اقشار مختلف مردم و از بطن جامعه هستند و مطالبات مردم را بهتر می بینند و بیان می کنند.

رئیس شورای شهر رشت، مهمترین مانع برای خدمت رسانی شورا در حوزه مدیریت شهری را عدم وجود مدیریت یکپارچه دانست که سردرگمی و دوباره کاری و اسراف در سرمایه های ملی را موجب شده و افزود: مدیریت شهری تاثیر مستقیم بر رضایت شهروندان دارد و لذا نمی توان از یک مدیریت ناهماهنگ انتظار خدمت رسانی مطلوب داشت.

واثق نیا همچنین به روز کار و کارگر در ۱۱ اردیبهشت اشاره کرد و متذکر شد: کارگران شهرداری نقش مهمی در خدمت رسانی دارند و اجازه تضییع حقوق قشر مظلوم کارگر را نخواهیم داشت.

وی با اشاره به استقرار کارگران روزمزد در برخی خیابان های شهر رشت در شرایط جوی نامناسب و گرما و سرما، خاطرنشان کرد: کارگران ساعت های زیادی را در خیابان سپری می کنند و لذا کمیسیون عمران شهری شورا در خیابان های محل تجمع کارگران اقدام به ساماندهی محل کند.