امام جمعه رشت؛

دولت متولی بخش مسکن باشد نه بخش خصوصی | پدر و پسر پهلوی درصدد تحقیر ملت ایران بودند

گیلان نوا؛ امام جمعه رشت ضمن گرامیداشت سالروز رحلت جانکاه امام خمینی(ره)، ایشان را یکی از نعمت‌های بزرگ پروردگار به جوامع بشری دانست و گفت: امام خمینی(ره) در میان ملل اسلامی به‌ویژه ملت ایران، روحیه عزت‌طلبی را ایجاد کرد.

آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در خطبه‌های نماز جمعه در مصلی امام خمینی (ره) رشت با اشاره به تعاملات مسلمانان با سایر انسان‌ها اظهار داشت: براساس آموزه‌های دینی، مسلمانان می‌توانند در کنار سایر انسان‌ها که از دین و آیین‌های متفاوت برخوردارند، زندگی مسالمت‌آمیز داشته باشند و این نوع زندگی تا زمانی‌که به حریم کسی تعدی نشود ادامه می‌یابد.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان تصریح کرد: مسلمانان در هر نقطه‌ای که زندگی می‌کنند باید براساس عقل، شرف و عرف در کنار سایر انسان‌ها به ادامه حیات مادی و معنوی بپردازند و به انسان‌ها محبت کنند و این یک محبت عامه است همانطور که خداوند روزی خود را نصیب همه می‌کند.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به اینکه پس از ایمان به خدا، بشردوستی و نیکی به همه مردم مورد تاکید بوده است افزود: برخورد با منکر و عامل با منکر در راستای محبت به انسان‌هاست و اگر دستگاه قضا با فاسقان و گنهکاران جامعه برخورد می‌کند، این برخورد با فاسق عین محبت به مردم است زیرا بعضی مواقع، لبخند و محبت کارآمدی ندارد.

امام جمعه رشت ضمن گرامیداشت سالروز رحلت جانکاه امام خمینی (ره)، ایشان را یکی از نعمت‌های بزرگ پروردگار به جوامع بشری دانست و اظهار کرد: امام خمینی (ره) در میان ملل اسلامی به‌ویژه ملت ایران، روحیه عزت‌طلبی را ایجاد کرد.

وی افزود: پدر و پسر پهلوی به‌عنوان نوکر غربی‌ها درصدد تحقیر ملت ایران بودند اما امام (ره) جلوی آنان ایستاد و روحیه عزت‌طلبی را در بین ملت ایران افزایش داد.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه امام خمینی (ره) روحیه آرمان‌گرایی و نفی سلطه را ترویج دادند گفت: امروز ملت ایران که در مسیر نفی سلطه جهانی است تبدیل به الگو برای ملت‌های مستضعف جهان شده تا جایی‌که ملت‌ها دیگر سلطه را نمی‌پذیرند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان خاطرنشان کرد: ایجاد روحیه تکیه بر خود از دیگر برکات وجود امام خمینی (ره) بوده است و ملت ایران فهمیدند که باید به خود اکتفا کنند و حتی اروپایی‌ها هم پذیرفتند که آمریکایی‌ها قابل اعتماد نیستند.

امام جمعه رشت با اشاره به سالروز انتخاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به عنوان رهبر امت اسلام، تصریح کرد: امام خمینی (ره) در خصوص آیت‌الله خامنه‌ای، ایشان را سربازی فداکار در جبهه جنگ، معلمی آموزنده در محراب، خطیبی توانا در جماعات، راهنمایی دلسوز در صحنه انقلاب، مبارز در خط مستقیم اسلام و عالم به دین و سیاست معرفی کردند.

آیت‌الله فلاحتی ادامه داد: معمار کبیر انقلاب امام خمینی (ره) درباره ویژگی‌های برجسته حکیم خردمند حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید داشتند که در تمام دنیا در بین رؤسای جمهور و سلاطین مانند آقای خامنه‌ای (ره) پیدا نمی‌شود که متعهد به اسلام و خدمتگزار باشد؛ من ایشان را سال‌ها می‌شناسم؛ ایشان نعمتی است که خدا به ما داده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به سالروز قیام خونین ۱۵ خرداد افزود: امروز نام شاهنشاهی در ایران، محو و منفور است اما نام امام خمینی (ره)، زنده و محبوب ملت‌های مستضعف و آزاده جهان است.

وی به تورم افسار گسیخته که زمینه‌ساز افزایش بی‌رویه قیمت‌ها در کالاهای اساسی شده، اشاره و بیان کرد: اگرچه دولت خدمات فراوانی انجام داده اما در خصوص مسائل اقتصادی، دلسوزانه توصیه و تذکر می‌دهیم که باید تلاش مضاعف صورت بگیرد، البته دشمنان هم در حال تلاش برای ویرانی اقتصاد کشور و ناکارآمد جلوه دادن تلاش دولت هستند اما همه چیز به دشمن نیست بلکه باید تلاش مضاعف صورت بگیرد.

امام جمعه رشت با اشاره به وضعیت مسکن تاکید کرد: این شیوه‌های خانه‌سازی تنها بخش‌هایی از مردم را در بر می‌گیرد و پاسخگو نیست و انتظار می‌رود مسکن ارزان‌قیمت مانند ۱۵ سال پیش در اختیار مردم قرار بگیرد.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه اگر مسکن به بخش خصوصی سپرده شود، بخش خصوصی اول نفع خود را در نظر گرفته بعد به فکر خانه مردم می‌شود افزود: دولت باید خود متولی بخش مسکن باشد نه بخش خصوصی؛ تا توده‌های آسیب‌پذیر از این ظرفیت بهره‌مند شوند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه به مسئولین و مدیران توصیه می‌کنم خودصیانتی را جدی بگیرند، گفت: چشم‌های بیدار همه‌جا هستند لذا فکر نکنید کسی شما را نمی‌بیند و توصیه می‌کنم خود را صیانت کنید تا خسرالدنیا و الآخره نشوید.