قوی سپید خزری به اوج بر می گردد

خریدهای سرشناس تارتار در انزلی؛ ملوان به روزهای خوب بر می‌گردد ؟

ملوان بندرانزلی آخرین تیم شرکت‌کننده در لیگ بیست‌وسوم بود که تکلیف کادرفنی‌اش مشخص شد و در شرایطی که نام چهره‌هایی مانند پژمان نوری و جلال حسینی برای هدایت این تیم به میان آمده بود.
ملوان بندرانزلی آخرین تیم شرکت‌کننده در لیگ بیست‌وسوم بود که تکلیف کادرفنی‌اش مشخص شد و در شرایطی که نام چهره‌هایی مانند پژمان نوری و جلال حسینی برای هدایت این تیم به میان آمده بود و حتی گفته می‌شد که تلاش‌ها برای بازگرداندن مازیار زارع به نیمکت ملوان در حال انجام است اما سرانجام با تصمیم مدیران باشگاه ملوان، مهدی تارتار به عنوان سرمربی جدید این تیم معرفی شد. تارتار بعد از دو فصل پرفرازونشیب در ذوب‌آهن، برای همکاری در سومین‌فصل پیاپی با مدیران باشگاه اصفهانی به توافق نرسید و همین مسئله باعث جدایی تارتار از تیم ذوب‌آهن شد.

سفیدپوشان انزلی‌چی که فصل گذشته بعد از ۶ سال دوری از سطح اول فوتبال ایران توانستند در لیگ برتر حضور پیدا کنند، با هدایت مازیار زارع توانستند عملکرد قابل‌قبولی را از خود به جای بگذارند و موفق شدند سهمیه خود را در لیگ برتر حفظ کنند. هر چند شاگردان زارع در مقابل استقلال و پرسپولیس نتوانستند عملکرد قابل‌قبولی داشته باشند اما نمایش‌های ملوان مقابل سپاهان باعث شد تا سرنوشت تیم قهرمان تغییر کند و متوقف کردن سپاهان در بازی رفت‌وبرگشت باعث شد تا راه قهرمانی پرسپولیس هموار شود.

ملوانی‌ها بعد از انتخاب مهدی تارتار به عنوان سرمربی جدید، فعالیت خود در بازار نقل‌وانتقالات تابستانه را آغاز کرده‌اند و به دنبال آن هستند تا بتوانند جایگاهی بهتر از لیگ بیست‌ودوم در فصل جدید رقابت‌های لیگ برتر به‌دست آورند. سفیدپوشان فصل گذشته توانستند با کسب ۲۷ امتیاز در ۳۰ مسابقه در رتبه دوازدهم جدول کار خود را به پایان ببرند و حالا به نظر می‌رسد که هدف‌گذاری جدید ملوانی‌ها با کادرفنی و البته ساختار مدیریتی جدید، بهبود جایگاه این تیم در جدول رده‌بندی است.

۶ خرید تازه ملوان با حضور تارتار

مهدی تارتار در شرایطی به عنوان سرمربی ملوان بندرانزلی انتخاب شد که تارتار شروطی را برای همکاری با ملوان مطرح کرد. یکی از مهم‌ترین شروط این سرمربی باتجربه، برآورده‌شدن خواسته‌هایش و جذب بازیکنان موردنیاز برای تقویت ترکیب ملوان بود که به نظر می‌رسد با توجه به فعالیت ملوان در روزهای گذشته، این شرط سرمربی باتجربه انزلی‌چی‌ها محقق شده و مدیران باشگاه توانسته‌اند مطابق خواسته‌های تارتار در بازار نقل‌وانتقالات کار خود را پیش ببرند.

محمدحسین اکبرمنادی برای تقویت خط دروازه ملوان به خدمت گرفته شده و محمدرضا خانزاده هم بعد از کسب تجربه در لیگ بنگلادش، بعد از دریافت پیشنهاد از تیم ملوان تصمیم گرفت تا بار دیگر حضور در لیگ برتر ایران را تجربه کند. همچنین در خط هافبک، امین پورعلی بعد از نزدیک به یک دهه دوری از ملوان تصمیم به بازگشت به این تیم گرفت و از گل‌گهر جدا شد و حسین صادقی هافبک فصل گذشته تیم هوادار هم با امضای قراردادی رسماً به جمع سفیدپوشان پیوست.

پیمان رنجبری مهاجم پیشین نفت مسجدسلیمان در کنار رضا جعفری که فصل گذشته در تیم نساجی مازندران حضور داشت و توانایی بازی در چند پست مختلف را دارد، از جمله دیگر خریدهای ملوان محسوب می‌شوند. گفته می‌شود که در نقطه مقابل، جدایی ایمان صادقی، علیرضا خوشکفا، سجاد بازگیر، محمدصادق بارانی، سعید کریمی و سبحان پسندیده از تیم ملوان قطعی شده و البته قرارداد بازیکنانی مانند مهران احمدی و پدرام قاضی‌پور هم در روزهای گذشته تمدید شده است.

به دنبال پایان موفق در بازار تابستانه

تارتار با وجود آنکه ملوانی‌ها در بازار نقل‌وانتقالات تابستانه ۶ خرید جدید انجام داده‌اند، همچنان از مدیران باشگاه خواسته به فعالیت خود در بازار تابستانه ادامه بدهند و بازیکنان موردنیاز کادرفنی را جذب کنند. گفته می‌شود که در خط دروازه، از میان محسن فروزان و یوسف بهزادی، یک بازیکن احتمالاً به جمع شاگردان مهدی تارتار اضافه خواهد شد و در خط دفاعی هم حامد نورمحمدی، آرمان اکوان و مسعود ابراهیم‌زاده که فصل گذشته در تیم ذوب‌آهن اصفهان شاگرد تارتار بودند، در آستانه پیوستن به تیم ملوان بندرانزلی قرار دارند.

حسین پورامینی هافبک سابق پیکان تهران که فصل گذشته در مس رفسنجان حضور داشت، دیگر گزینه موردنظر مهدی تارتار در بازار نقل‌وانتقالات تابستانه است و گفته می‌شود که برای تقویت خط حمله ملوان، احتمال جذب روح‌الله سیف‌اللهی هم وجود دارد و به نظر می‌رسد بعد از شروع به کار ضعیف در بازار نقل‌وانتقالات، ملوانی‌ها قصد دارند تا با جذب بازیکنان موردنیاز مهدی تارتار، به سرعت کار خود را پیش برده و عقب‌ماندگی ایجاد شده را جبران کنند و در فاصله کمتر از یک ماه تا شروع فصل جدید، فهرست تیم خود را تکمیل نمایند.