حماسه ایی دیگر از شیران سرزمین

گیلان نوا؛ جوان شیرازی با دست خالی تروریست مسلح را در حرم شاهچراغ(ع) خلع سلاح کرد و چشم و چراغ یک ملت شد.

به فاصله کمتر از ۱۰ ماه، حرم مطهر شاهچراغ(ع) در شیراز، ۲ بار هدف حمله تکفیری – تروریستی داعش قرار گرفت. آبان سال ۱۴۰۱ در بحبوحه اغتشاشات زن، زندگی، آزادی بود که یکی از اعضای داعش با پشتیبانی چند نفر دیگر با ورود به حرم مطهر شاهچراغ، خادمان و زائران را به رگبار گلوله بست. در این حمله تروریستی ۱۳ نفر از مردم بی‌گناه ایران به شهادت رسیدند. اگرچه عامل اصلی حمله را نیروهای انتظامی بازداشت کردند اما جراحات وارده، باعث هلاکت او در بیمارستان شد. با این حال دستگاه‌های امنیتی کشورمان توانستند دیگر اعضای این تیم تروریستی را شناسایی و بازداشت کنند که ۲ نفر از عوامل اصلی تیم پس از طی فرآیند محاکمه، تیرماه امسال به دار مجازات آویخته شدند. همان‌طور که گفته شد، حمله سال گذشته داعش در بحبوحه اغتشاشات و در راستای ایجاد ناامنی در کشور انجام شد تا جریان ترور و آشوب را در اهداف ضدایرانی خود یاری کند. یکی از مولفه‌های موفقیت داعش در انجام آن عملیات تروریستی، مشغول بودن نهادهای اطلاعاتی و امنیتی به اغتشاشاتی بود که بر اساس یک دروغ شکل گرفت و پروژه براندازی جمهوری اسلامی را دنبال می‌کرد اما در حمله روز یکشنبه داعش به حرم مطهر شاهچراغ(ع)، شاهد آن بودیم که بر خلاف حمله سال گذشته، تروریست داعشی نتوانست از سد نیروهای تامین امنیت حرم عبور کند و در همان دقایق ابتدایی زنده دستگیر شد. با توجه به تصاویر منتشر شده، یکی از افراد حاضر در حرم که گفته می‌شود از نیروهای خدماتی بوده، با اقدام بموقع و واکنش تحسین‌برانگیز که نشان از نبوغ وی دارد، تروریست داعشی را زمینگیر می‌کند. انتشار این تصاویر، واکنش گسترده کاربران شبکه‌های اجتماعی را در پی داشت و مورد تمجید مردم قرار گرفت؛ تمجیدی که نشان از حس غرور داشت.

جالب آنکه بنا به اظهارات سردار یدالله بوعلی، فرمانده سپاه فجر استان فارس، تروریست مسلح ۲۴۰ تیر جنگی به همراه داشت که تنها توانست ۱۱ تیر شلیک کند.

در کنار تصاویر خلع سلاح تروریست داعشی، تصاویری هم از شجاعت پسربچه‌ای منتشر شد؛ پسربچه‌ای که قرار را بر فرار از گلوله‌های فرد داعشی ترجیح داد و به کمک پدرش شتافت و خوشبختانه هر دو سالم ماندند. بدون اغراق باید گفت که این ۲ مورد سراسر شجاعت، تراژدی حمله به حرم شاهچراغ(ع) را به صحنه قهرمانی‌های مردم تبدیل کرد.

* تطهیر تروریست‌ها توسط رسانه‌های ضدایرانی

با اعلام خبر حمله تروریستی به حرم مطهر شاهچراغ(ع)، رسانه‌ها و گروه‌های ضدایرانی بنا به وظیفه ذاتی‌ خود، با ادعای اینکه این حمله سناریوی جمهوری اسلامی بوده، به تطهیر چهره تروریست داعشی پرداختند. البته چنین واکنش رذیلانه‌ای از سوی اپوزیسیون، دور از انتظار نبود، چرا که در موارد گذشته نیز شاهد تطهیر تروریست‌ها و جنایتکاران و البته قهرمان‌سازی آنها از سوی گروه‌ها و رسانه‌های ضدایرانی بوده‌ایم.

* بازی تکراری اصلاح‌طلبان

همزمان با جریان ضدایرانی که سعی در تطهیر تروریست تکفیری داشتند، برخی چهره‌های اصلاح‌طلب نیز در فضای مجازی، به جای محکومیت حمله تروریستی، پیکان حملات و هجمه‌های خود را به سوی نیروهای امنیتی گرفتند. در ارتباط با این موضوع هم باید گفت اصلاح‌طلبان همواره در بزنگاه‌هایی که نیاز به وحدت و همدلی ملی است، با حاشیه‌سازی‌های خود، به تضعیف همبستگی می‌پردازند.

* لزوم قدردانی از نهادهای امنیتی

مقابله هر روزه با گروهک‌ها، سازمان‌ها، تروریست‌ها و پیاده‌نظام‌هایی که از سوی کشورهای متخاصم علیه ایران بسیج می‌شوند، آن هم در منطقه پرحادثه غرب آسیا، مجاهدت‌های خاموشی است که سربازان گمنام امام زمان(عج) در راستای تامین امنیت کشورمان انجام می‌دهند. شناسایی و انهدام بزرگ‌ترین تشکیلات تروریستی ۲۰ سال گذشته در داخل ایران که خبرش در روزهای ابتدایی ماه جاری منتشر شد، تنها یکی از این مجاهدت‌ها بود. دوم مردادماه وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران با صدور اطلاعیه‌ای از خنثی‌سازی پروژه خرابکاری تیم‌های تروریستی وابسته به رژیم صهیونیستی خبر داد. در بخشی از این اطلاعیه آمده بود: اعضای شبکه‌ گسترده‌ تروریستی که قصد انجام اقدامات متعدد خرابکارانه در استان‌های تهران، کرمان، اصفهان، کهگیلویه‌وبویراحمد، کردستان و مازندران را داشتند، توسط سربازان گمنام امام زمان‌(عج) در استان‌های مذکور شناسایی و بازداشت شدند. وزارت اطلاعات در اطلاعیه خود تصریح کرده بود که از این هسته‌ها ۴۳ بمب با قدرت تخریب بالا و قابلیت کنترل از راه دور، کشف و خنثی شد. از بمب‌های پیش‌گفته ۲۰ بمب ویژگی پرتابی داشتند که به قصد استفاده از آنها علیه هیئات و تکایا آماده شده بودند. در روزهای اخیر نیز وزارت اطلاعات با صدور اطلاعیه‌ای از کشف و بازداشت شبکه گسترده بهایی اخلالگر در حوزه دارو خبر داد و اعلام کرد: ۹ نفر از عوامل اصلی این شبکه با حکم مرجع قضایی بازداشت و ۴۰ داروخانه و انبار توقیف شد. در جریان اغتشاشات سال قبل نیز نهادهای اطلاعاتی – امنیتی کشورمان با تلاش‌های شبانه روزی خود توانستند تیم‌های متعدد آشوب و ترور را که از طرف حامیان آشوب مامور ایجاد ناامنی در داخل کشور بودند شناسایی کنند و زیر ضربه ببرند؛ تیم‌هایی که اغلب وابسته به گروهک تروریست منافقین بودند و هدفی جز کشتار مردم ایران و انجام خرابکاری در سطح کشور نداشتند اما پاسداری سربازان گمنام امام زمان(عج) از امنیت ایران منحصر به ایام آشوب و اغتشاشات نیست. نهادهای اطلاعاتی و امنیتی کشورمان در طول سال ده‌ها مورد از پروژه‌های ضدامنیت ملی ایران را شناسایی و خنثی می‌کنند. با این حال در برخی موارد معدود مثل اتفاقی که روز یکشنبه در حرم مطهر شاهچراغ(ع) افتاد، ممکن است یک اقدام ضدامنیت ملی رخ دهد که آن هم در همان دقایق اولیه و پیش از آنکه فاجعه عظیمی رقم بزند، خنثی می‌شود. با توجه به همه اینها، نکته‌ای که باید مورد توجه قرار گیرد، این است که سرویس‌های اطلاعاتی و جاسوسی بسیاری از کشورهای متخاصم، ایران را ناامن می‌خواهند و به دنبال ایجاد بحران‌های امنیتی و اجتماعی در داخل مرزهای کشورمان هستند که با مجاهدت‌های نهادهای اطلاعاتی و امنیتی کشور در اغلب پروژه‌های خرابکاری خود ناکام می‌مانند.

***

نخستین مصاحبه با کسی که تروریست شاهچراغ را دستگیر کرد

ساعاتی پس از حمله تروریستی داعش به حرم مطهر شاهچراغ(ع) بود که تصاویری از خلع سلاح و زنده‌گیری تروریست منتشر شد. طبق این تصاویر، یکی از نیروهای خدماتی حرم شاهچراغ(ع) با دیدن فرد تروریست، به سوی او دویده و پس از زمینگیر کردن فرد مهاجم، او را خلع سلاح می‌کند. آقای پادپای در گفت‌وگوی کوتاهی که در رابطه با اقدام شجاعانه و قابل تقدیر خود داشت، اظهار کرد: بنده از شرکت خدماتی هستم و مشغول جارو در صحن بودم که تروریست را با اسلحه دیدم. ترسی بر من غلبه نکرد و حضرت کمک کرد تا به سمت تروریست بروم و مانع او شوم.