مدیرکل اوقاف گیلان:

حریق حرم سید جلال الدین اشرف(ع) خسارتی نداشت/ علت در دست بررسی است

گیلان نوا؛ مدیرکل اوقاف گیلان، با اشاره به وقوع حریق در قسمتی از مجموعه اداری حرم سید جلال الدین اشرف(ع) آستانه اشرفیه، گفت: خسارتی را در قسمت های حرم از جمله ضریح مطهر و شبستان و تربت خانه و حسینیه اعظم مشاهده نکردیم.

حجت الاسلام والمسلمین ستار علیزاده در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه ساعت ۱:۳۰ بامداد امروز شاهد آغاز آتش سوزی در قسمت آبدارخانه حرم مطهر حضرت سید جلال الدین اشرف(ع) آستانه اشرفیه بودیم، اظهار کرد: عوامل اجرایی حرم مطهر اعم از خادمین در کنار گروه های مردمی و آتش نشانی و خانواده های شهدا و نیروهای انتظامی و امنیتی و سپاه و بسیج و شهرداری به محض مشاهده حادثه در محل حضور یافتند و نسبت به اطفا اقدام کردند.

وی با اشاره به ارادت مردم منطقه نسبت به این امامزاده واجب التعظیم، افزود: این حریق با مشارکت کلیه عوامل امدادی و آتش نشانی اطفا شد و طی بازدید امروز، خسارتی را در قسمت های حرم از جمله ضریح مطهر و شبستان و تربت خانه و حسینیه اعظم مشاهده نکردیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با بیان اینکه قسمتی از مجموعه اداری که به صورت موقت تعبیه شده بود مختصرا آسیب دیده است، خاطرنشان کرد: آشپزخانه و آبدارخانه نیز دچار آسیب شده است.

حجت الاسلام علیزاده از رفع مشکل در حرم مطهر خبر داد و اضافه کرد: با کمک گروه های جهادی و مردمی هم اکنون هیچگونه مشکل و نگرانی وجود ندارد و حرم آماده زیارت زائران و مجاوران است.

وی با بیان اینکه یافتن علت حادثه به بررسی های جامع نیاز دارد که در حال انجام بوده و متعاقبا اعلام می شود، گفت: از مردم مومن و متدین شهرستان آستانه اشرفیه و استان گیلان و همه عاشقان و ارادتمندان خاندان اهل بیت(ع) می خواهیم که کلیه اخبار را از طریق سازمان اوقاف دنبال کنند.