مردم گیلان مدیون تلاشهای حاج سعید مهدوی

حاج سعید خار چشم باج بگیران است و با قلبمان از وی حمایت می کنیم

حاج سعید مهدوی را کمتر کسی است نشناسد ، حاج سعید را مردم گیلان ، بلاخص جوانان با منبرهایش و روضه های امام حسینش می شناسند، او از همان نوجوانی خودش را روضه خوان امام حسین(ع) می دانست و همیشه به این موضوع افتخار می کند، ‌حاج سعید در تمام سالهایی که مسئولیت داشت و یا نداشت خودش را فقط یک هیئتی می دانست و تمام

به گزارش گیلان نوا : حاج سعید مهدوی را کمتر کسی است نشناسد ، حاج سعید را مردم گیلان ، بلاخص جوانان با منبرهایش و روضه های امام حسینش می شناسند، او از همان نوجوانی خودش را روضه خوان امام حسین(ع) می دانست و همیشه به این موضوع افتخار می کند، ‌حاج سعید در تمام سالهایی که مسئولیت داشت و یا نداشت خودش را فقط یک هیئتی می دانست و تمام..

حجت الاسلام مهدوی در مقطعی که فعالیتهای امور جوانان شناخته شده نبود ، با مدیریت بسیار عالی خود در سازمان ملی جوانان ، آن سازمان را با جوانانش در کشور اول کرد و بعد از ادغام ورزش و جوانان ، ارتباط و خدمت به جوانان را در نهاد مقام معظم رهبری دانشگاه گیلان ادامه داد و بعد از آن در مجموعه های جهادی مانند قرارگاه سازندگی و آستان قدس رضوی همیشه با جوانان و نوجوان همراهی می کرد و در کنار منبرهایش ، عاشق تعلیم و تربیت جوانان بود و آنها هم عاشق مرام و مردانگی وی بودند.

حاج سعید مهدوی ادعایی نداشت ، اهل ریا و پنهان کاری نبود و حرفهایش را برای دفاع از انقلاب و ولایت صریح و بی پرده بیان می کرد ، که به مذاق برخی خوش نمی آمد ، اما حاج سعید آتش به اختیار عمل می کرد ، آتش به اختیار یعنی اینکه بروید در دل دشمن ، آتش به اختیار یعنی چشم فتنه را همان لحظه کور کنید ، آتش به اختیار یعنی جان خود را برای کشور فدا کنی و ، حاج سعید مهدوی به مثابه واقعی یک طلبه و روحانی آتش به اختیار بود و است.

بعد از درخواست مردم گیلان از حجت الاسلام قمی برای جایگزین یک مدیر جوان و انقلابی برای تبلیغات اسلامی گیلان ، حجت الاسلام مهدوی این مسئولیت را پذیرفت و از زمان شروع مسئولیت وی ، خون تازه ای در رگهای امور دینی استان گیلان تزریق شد.. ساماندهی هیئت های مذهبی ، ساماندهی فعالیت های دینی بانوان ، ساماندهی مبلغین اعزامی اداره تبلیغات اسلامی ، ساماندهی مراسمات دینی و قرآنی ، ساماندهی فعالیتهای دینی شیعه و سنی ، جمع کردن هیئت هایی که بر علیه اعتقادات برادران اهل سنت بودند ، ساماندهی ساختمان اداره کل تبلیغات اسلامی گیلان ، ساماندهی کارمندان این سازمان و انتصاب مدیران جوان و متعهد و… تنها اندکی از کارهای زیاد حاج سعید در تبلیغات اسلامی گیلان بود..

حاج سعید مهدوی و امثالهم همیشه دشمن داشتند و دارند ، دشمنان آنها دشمنان نظام ، انقلاب و ولایت هستند ، اما اینکه با سازماندهی چهار پنج نفره و بستن دگمه ات تا بالا و داشتن کمی محاسن به دنبال تخریب امثال حاج سعید مهدوی باشی این یعنی اینکه عده ای منافق در لباس دوست به دنبال تخریب نیروها و سرمایه های انقلاب و ولایت مانند حاج سعید هستند ، که بدانند نمی توانند و نیروهای انقلابی و جوانان استان که اکثر آنها زیر منبر حاج سعید بزرگ شدند اجازه نمی دهند.

وقتی در استانی زندگی می کنیم که متاسفانه گاها یک دهدار پاسخگوی مردم نیست و به مردم روستایش می گوید سه شنبه ها بیایید ملاقات من ! و هیچ نظارتی هم نمی شود ، امثال سعید مهدوی بعنوان یک مدیر استانی خودشان بدون اینکه دستور سازمانی داشته باشند می آیند در محفل ها و گعده ها و از مردم و جوانان می خواهند مشکلاتشان را بیان کنند ، در نشست های مختلف حضور پیدا می کنند از جیب خودشان هزینه می کنند تا جلسه ای برگزار شود ، بعد عده ای جاهل و نادان در همان جلسات به قصد تخریب به وی توهین می کنند و فریاد می زنند استعفاء بده !؟ چرا؟

چون امثال حاج سعید به شما باج نداد، چون خواسته های نامشروع شما را اجرا نکرد.. این نادانان از اقل هم اقل تر هستند و کسی در استان آنها را محلی از اعراب نمی داند ، اما جواب حاج سعید به آنها چه بود؟ لبخند ، ادب ، آرامش ، متانت.. که انسان متحیر میشود که با این همه بزرگواری یک شخص چه کند؟ کسی که جهاد گونه در حال اجراء سیره پیامبر(ص) در این استان است ، کسی که درب اتاقش رو به همه باز است و هر جا مسئولیت داشت ، خرابه را تبدیل به گلستان کرده است.

حجت الاسلام مهدوی محبوب واقعی مردم متدین گیلان و در راس آن جوانانش با هر شکل و اعتقادی می باشد و این را نگارنده به چشم دیده است و ایشان باید سالهای سال با قدرت به کارش ادامه دهد و مسئولین کشوری تبلیغات اسلامی بدانند لحظه ای و ثانیه ای غیر از ایشان را در این استان برنمی تابیم.

شاید خود حاج سعید به دنبال فرار از این مسئولیت ها باشد اما قطعا مردم گیلان از او انتظارات فراوان دارند و از وی می خواهند این کشتی به گل نشسته را با کور کردن چشم فتنه و منافق به ساحل آرامش برساند و قطعا تمامی تشکل ها و هیئت های مذهبی تا پای جان از این مرد متدین و با تقوا حمایت خواهند کرد و..