اجتماعی

بیمارستان ۸۰۰ تختخوابی جنرال در رشت احداث می‌شود

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان از احداث بیمارستان ۸۰۰ تخت‌خوابی جنرال در رشت خبر داد و گفت: مراحل اجرایی این بیمارستان با عنوان سردار جنگل در سال ۱۴۰۲ آغاز می‌شود. به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، محمدتقی آشوبی امروز در نشست خبری با جمعی از اصحاب رسانه استان گیلان با اشاره به محرومیت گیلان […]

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان از احداث بیمارستان ۸۰۰ تخت‌خوابی جنرال در رشت خبر داد و گفت: مراحل اجرایی این بیمارستان با عنوان سردار جنگل در سال ۱۴۰۲ آغاز می‌شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، محمدتقی آشوبی امروز در نشست خبری با جمعی از اصحاب رسانه استان گیلان با اشاره به محرومیت گیلان در عدم برخورداری از بیمارستان جنرال اظهار داشت: مجوز احداث بیمارستان ۸۰۰ تخت‌خوابی جنرال برای رشت گرفته شده و مراحل اجرایی این بیمارستان با عنوان سردار جنگل در سال ۱۴۰۲ آغاز می‌شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان، اصحاب رسانه را جزو خانواده نظام سلامت دانست و با بیان اینکه هدف اصحاب رسانه ارتقاء نظام سلامت است افزود: در فرایند توسعه باید مسیر علمی را طی کنیم و به علم روز مجهز شویم چراکه فرایندهای سنتی ما را به هدف نمی‌رساند.

آشوبی با اشاره به ضرورت کمک اصحاب رسانه در جهت ارتقاء نظام سلامت و حل مشکلات استان خاطرنشان کرد: تمام تلاش دانشگاه علوم پزشکی در استان این است که با شفافیت پیش برود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان با بیان اینکه احداث بیمارستان ۴۰۰ تخت‌خوابی لاکان رشت در مراحل پایانی است و در سال ۱۴۰۲ افتتاح خواهد شد گفت: هزار میلیارد تومان منابع مالی برای تجهیز این بیمارستان نیاز است.

وی با بیان اینکه مراکز بهداشتی و درمانی گیلان شایسته مردم نیست و در حال تلاش برای رفع این مشکلات هستیم گفت: بیمارستان ۴۰۰ تخت‌خوابی لاکان رشت پس از بهره‌برداری، شرق و غرب گیلان را پوشش‌ می‌دهد اما برای حل مشکلات شهر رشت به بیمارستان ۸۰۰ تختخوابی نیاز داریم البته در تلاش هستیم که با ظرفیت هزار تخت‌خواب احداث شود و راه‌های تامین اعتبار آن هم پیش‌بینی شده است.

آشوبی با بیان اینکه گیلان به وضعیت نارنجی کرونا نزدیک می‌‌شود افزود: مردم در محیط‌های بسته حتماً ماسک بزنند و اصول بهداشتی را رعایت کنند.

وی به مسئله بدحالی تعدادی از دانش‌آموزان در ماجراهای اخیر اشاره و بیان کرد: بنده حدود ۸۰ دانش‌آموز را خودم شخصاً ویزیت کردم؛ نتایج معاینات و آزمایشات انجام شده نرمال بود و از برخی دانش‌آموزان هم آزمایشات تخصصی گرفته شده و منتظر نتیجه آزمایشات هستیم اما هیچ‌گونه علائم گاز شیمیایی در دانش‌آموزان پیدا نشد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان با بیان اینکه حمایت دانشگاه از بخش خصوصی در راستای ارتقاء نظام سلامت است گفت: اقداماتی برای راه‌اندازی مرکز پیوند مغز استخوان در بیمارستان رازی رشت انجام شده و درصدد هستیم در سال‌های آینده این پیوند در رازی انجام شود