آستارا برد ، داماش در حسرت برد

برد بزرگ شهرداری آستارا / حیا کن رها کن هواداران داماش برای کادر فنی ضعیف داماش

داماش گیلان در حالی که فقط چند ثانیه تا نخستین پیروزی فصل خود فاصله داشت، در ثانیه‌های پایانی برد را با تساوی معاوضه کرد.

 

در چهارچوب هفته پنجم از رقابت‌های لیگ یک فوتبال باشگاه‌های کشور تیم فوتبال داماش گیلان در استادیوم شهید دکتر عضدی رشت پذیرای دریای بابل بود که در نهایت دو تیم بدون برد جدول با نتیجه یک بر یک به تساوی رسیدند.

امید پورقنبری در دقیقه ۷۹ برای داماش گیلان از روی نقطه پنالتی گلزنی کرد و گل تساوی تیم دریا بابل نیز در دقیقه ۷+۹۰ به ثمر رسید. گل تساوی بابلی‌ها در حالی به ثمر رسید که داماشی‌ها به دلیل اخراج عجیب آرمین انبساطی توسط قاضی میدان، ۱۰ نفره شده بود.

لازم به ذکر است داماشی‌ها یک پنالتی را در دقیقه ۲۳ توسط محمد خرم الحسینی از دست داده بودند.

شاگردان سیامک فراهانی شنبه ۱۵مهرماه در چهارچوب هفته ششم لیگ یک، در استادیوم وحدت آستارا دربی لیگ یکی استان را برابر شهرداری آستارا برگزار خواهد کرد.

 

ترکیب داماش گیلان: مسعود پورمحمد، مصطفی آقاجانی، مجتبی بیژن، سعید دلاور (حسین حق‌شناس از ۴۶)، آزاد جعفرزاده، سعید طالبی، محسن انبساطی، سیدمحمد خرم الحسینی (مهدی رستمی از ۸۵)، رضا پورمهدی (امید پورقنبری از ۶۸)، حسین خیری، رضا زاهدتبار (علی مصطفایی از ۸۵).

 

در حاشیه: 

-هواداران داماش در ابتدای مسابقه به بیانیه خوانی و شعارهایی اعتراضی پرداختند. در ابتدا با خطاب قرار دادن بازیکنان و مربیان از آن‌ها خواستند تا بجنگند. سپس بر علیه الماسخاله رییس هیات فوتبال استان شعار اعتراضی سر  دادند و در انتها نیز به دلیل شرایط مالکیتی و موضع گیری ناصر زحمتکش پس از فجایع هفته گذشته بر علیه مالک باشگاه داماش نیز شعار سر دادند.

همچنین داماشی‌ها با شعاری علیه فدراسیون فوتبال نسبت به رای غیرمنطقی و دور از انصاف کمیته انضباضی اعتراض صریح خود را اعلام کردند.

-پس از اعلام پنالتی برای داماش گیلان در دقیقه ۲۲ اعضای تیم دریا بابل اقدام به اعتراض علیه داور کردند که هواداران داماش در واکنش به قطع بازی داماش و خیبر توسط داور آن مسابقه (میثم حیدری)، شعار دادند که داور برو بیرون!

-در بین دو نیمه از سه لیدر داماش گیلان، مرتضی مهدوی، سالار حقی پرست و آرمان عشقی توسط نیروی انتظامی تقدیر به عمل آمد.

–در پایان بازی هواداران داماش به شدت نسبت به عملکرد تیم اعتراض خود را با شعارهایی ابراز داشتند.

 

همچنین ، در چارچوب مسابقات هفته پنجم لیگ دسته اول فوتبال ایران، تیم‌های خوشه طلایی ساوه و شهرداری آستارا در ورزشگاه وحدت آستارا مقابل هم قرار گرفتند.
خوشه طلایی ساوه که میزبانی مسابقات خود را به آستارا برده، در اتفاقی عجیب بازی امروزش را در زمین تیم مهمان (شهرداری) انجام داد و با ترکیب عرفان اسفندیاری، برهان عابد، میثم کریم‌زاده، میلاد احمدی، علیرضا فرجیان، بهروز هوشمند، داوود فکری، محمد علیزاده، کیانوش میرزایی، محمد هاشمی و مهدی شریفی بازی را آغاز کرد.
وحید بیاتلو نیز مبین عشایر، امیرسام نصیری، عرفان بادی، علی مغنمیان، امیررضا افسرده، رضا صدری، سهیل پوربخش، عرفان گلشنی، شاهین مجیدی، مجید تاجیک و رامین دهقانی را به‌عنوان ۱۱ نفر اصلی در ترکیب شهرداری آستارا مقابل خوشه طلایی قرار داد.
این بازی که قرار بود طبق درخواست باشگاه خوشه طلایی به‌عنوان تیم میزبان بدون تماشاگر باشد و حواشی زیادی داشت، با حضور هواداران و تماشاگران شهرداری آستارا آغاز شد و البته گل اول تیم خوشه را در دقیقه ۲۸ توسط کیانوش میرزایی به همراه داشت.
مهدی شریفی، مهاجم پیشین سپاهان و پرسپولیس، در دقیقه ۳۴ اخراج شد تا کار خوشه طلایی برای حفظ پیروزی سخت شود و ۱۰ نفره کار را دنبال کند که چهار دقیقه پس از این اتفاق، شهرداری آستارا توانست با سرتوپ و شوت عرفان گلشنی کار را به تساوی بکشد.
خوشه طلایی که با یک بازیکن کمتر کارش را انجام می‌داد، در دقیقه ۴۴ توسط محمد علیزاده گل دوم را به ثمر رساند و برنده به رختکن رفت، اما در نیمه دوم که با تاخیر زیاد و اتفاقات عجیب همراه بود، سرنوشت بازی تغییر کرد.
در شرایطی که نیروی انتظامی حاضر در ورزشگاه به‌خاطر درگیری با مدیران باشگاه خوشه طلایی ورزشگاه را ترک کرده و نیمه دوم با وقفه طولانی بنابر دستور نماینده فدراسیون فوتبال مواجه شده بود، با از سرگیری بازی شاگردان وحید بیاتلو توانستند نمایش بهتری ارائه کنند و به برتری برسند.
شهرداری آستارا در دقیقه ۶۸ توسط سهیل پوربخش برای دومین بار کار را به تساوی کشید و با ادامه حملات شاگردان بیاتلو، این تیم در دقیقه ۷۴ روی ارسال از کرنر سمت راست زمین و ضربه سر امیررضا افسرده گل سوم را به ثمر رساند.
تیم فوتبال شهرداری آستارا با کسب پیروزی ۳ بر ۲ در این بازی ۴ امتیازی شد و به رده دوازدهم جدول لیگ دسته اول فوتبال ایران صعود کرد و خوشه طلایی نیز با ۴ امتیاز و تفاضل گل کمتر به رتبه سیزدهم سقوط کرد.