تنها تیم لیگ برتری گیلان چمن ندارد!

بحران میزبانی در انزلی؛ کوچ به رشت یا مشهد ؟!

محل برگزاری یکی از 4 مسابقه‌ای که از هفته پنجم لیگ برتر به تعویق نیفتاده، مورد ابهام است.

مسئولان سازمان لیگ همزمان با برگزاری اردوی تیم‌های ملی امید و بزرگسالان با چالش برنامه‌ریزی ادامه مسابقات لیگ بیست‌وسوم مواجه شده‌اند و این چالش ادامه دارد. در حالی‌که موعد برگزاری دوئل استقلال و پرسپولیس به عنوان یکی از مهم‌ترین دیدارهای فصل مشخص نشده و این دیدار از هفته پنجم به تعویق افتاده، حالا سریال تعویق مسابقات از هفته پنجم و ششم ادامه دارد و روز گذشته ۳ مسابقه دیگر به‌واسطه برگزاری مسابقات بازی‌های آسیایی هانگژو به زمان دیگری موکول شد!

هفته پنجم لیگ برتر فوتبال ایران طبق برنامه‌ریزی انجام شده از سوی سازمان لیگ از روز چهارشنبه بیست‌ونهم شهریورماه آغاز خواهد شد اما موعد پایان این هفته مشخص نیست. جالب آنکه از میان ۸ مسابقه‌ای که باید در هفته پنجم برگزار شود، تنها ۴ دیدار قرار است به انجام برسد و ۴ مسابقه به زمان دیگری موکول شده که در نوع خود اتفاقی جالب‌توجه است. دوئل تیم‌های صنعت‌نفت آبادان – گل‌گهر سیرجان در کنار مصاف تیم‌های پرسپولیس تهران – استقلال تهران، شمس‌آذر قزوین – نساجی مازندران و سپاهان اصفهان – فولاد خوزستان بازی‌های معوقه هفته پنجم لیگ برتر محسوب می‌شود.

چمن ورزشگاه سیروس قایقران دردسرساز شد

ملوان بندرانزلی در یکی از ۴ مسابقه‌ هفته پنجم که زمان برگزاری آن مشخص است، باید دیدار افتتاحیه هفته را روز چهارشنبه بیست‌ونهم شهریورماه در خانه مقابل پیکان تهران انجام بدهد. شاگردان مهدی تارتار که پیش از تعطیلات فیفادی با کسب یک پیروزی و یک تساوی از روزهای بحرانی فاصله گرفتند، حالا به دنبال آن هستند تا بتوانند با شکست دادن پیکان خود را به جمع تیم‌های نیمه بالای جدول برسانند و به سیر صعودی‌شان در جدول رده‌بندی لیگ بیست‌وسوم ادامه بدهند. یکی از چالش‌های انزلی‌چی‌ها برای دیدار هفته پنجم به محل برگزاری مسابقه تیم‌شان باز می‌گردد.

شاگردان تارتار در این فصل در ۲ مسابقه خانگی مقابل تیم‌های ذوب‌آهن اصفهان و فولاد خوزستان به میدان رفتند که در مصاف با فولاد، زنان علاقه‌مند به تیم ملوان هم در ورزشگاه سیروس قایقران انزلی حضور پیدا کردند. حالا در آستانه برگزاری دیدار هفته پنجم مقابل پیکان تهران، گفته می‌شود که چمن ورزشگاه سیروس قایقران انزلی در دسترس تعمیر قبرار گرفته و در فاصله ۶ روز تا زمان برگزاری دوئل با پیکان، این ورزشگاه مهیای میزبانی از این مسابقه نیست و همین موضوع برای مدیران باشگاه ملوان چالش‌برانگیز شده و آن‌ها به دنبال انتخاب ورزشگاه جایگزینی برای محل برگزاری مسابقات خانگی خود هستند.

دو راهی انزلی‌چی‌ها برای میزبانی از پیکان

ملوانی‌ها در وهله نخست میزبانی در ورزشگاه شهید عضدی رشت را به مسئولان سازمان لیگ پیشنهاد داده‌اند. این ورزشگاه که در سالیان دورتر در لیگ برتر سابقه میزبانی از تیم‌های داماش گیلان و سپیدرود رشت را دارد، استانداردهای لازم برای برگزاری مسابقات لیگ برتر را ندارد و همین مسئله باعث شده تا فعلاً خبری از تایید این ورزشگاه از سوی مسئولان سازمان لیگ وجود نداشته باشد. در این میان گفته می‌شود که این احتمال وجود دارد برگزاری مسابقه در ورزشگاه شهید عضدی رشت در حالی تایید شود که با توجه به زیرساخت‌های این ورزشگاه، دوئل تیم‌های ملوان بندرانزلی و پیکان تهران در غیاب تماشاگران برگزار شود.

مسئولان باشگاه ملوان همچنان مشغول رایزنی با مدیران سازمان لیگ هستند و در این‌باره هنوز جمع‌بندی نهایی انجام نشده است. گفته می‌شود با توجه به اینکه دیدار خانگی بعدی ملوان، شانزدهم مهرماه مقابل نساجی مازندران خواهد بود، برای آن مسابقه ورزشگاه سیروس قایقران انزلی آماده می‌شود و چالش اصلی ملوانی‌ها، برگزاری دوئل با پیکان در خانه است. در این‌باره گفته می‌شود که در صورت مخالفت قطعی سازمان لیگ با برگزاری مسابقه در ورزشگاه شهید عضدی رشت، احتمال میزبانی ملوان از رقیب خود در ورزشگاه امام رضا مشهد وجود دارد. البته که هنوز در این‎‌باره نامه‌نگاری‌های رسمی صورت نگرفته اما به مانند فصل گذشته که نساجی مازندران و فجرسپاسی شیراز گاهاً دیدارهای خانگی خود را در مشهد برگزار می‌کردند، این احتمال وجود دارد که یکی از تقابل‌های هفته پنجم لیگ برتر به میزبانی ورزشگاه مدرن مشهد انجام شود. البته که مدیران باشگاه ملوان در تلاش هستند تا بتوانند مسئولان سازمان لیگ را برای برگزاری بازی در ورزشگاه شهید عضدی رشت راضی کنند تا دغدغه میزبانی‌شان از پیکان در هفته پنجم برطرف شود.