افزایش ۸ درصدی اهدای خون در گیلان

به گفته مدیرکل انتقال خون گیلان از ابتدای امسال تاکنون شهروندان گیلانی بیش از ۷۴ هزار واحد خون اهدا کردند. بابک پاکدل امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به افزایش انتقال خون در گیلان اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون، ۷۴ هزار و ۷۵۲ شهروند گیلانی، خون اهدا کردند که در مقایسه با مدت مشابه […]

به گفته مدیرکل انتقال خون گیلان از ابتدای امسال تاکنون شهروندان گیلانی بیش از ۷۴ هزار واحد خون اهدا کردند.

بابک پاکدل امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به افزایش انتقال خون در گیلان اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون، ۷۴ هزار و ۷۵۲ شهروند گیلانی، خون اهدا کردند که در مقایسه با مدت مشابه پارسال هشت و ۱۴ صدم درصد بیشتر است.

وی با بیان اینکه دو هزار و ۸۴۷ نفر معادل سه و ۸۱ صدم درصد از اهداکنندگان در این مدت را بانوان تشکیل می‌دهند، افزود: با توجه به اینکه نیمی از جمعیت گیلان را بانوان تشکیل می‌دهند و در صورت نداشتن بیماری خاص می‌توانند هر چهار ماه یک بار خون اهدا کنند، انتظار می‌رود مشارکت بیشتری در تأمین نیاز خونی استان داشته باشند.

مدیرکل انتقال خون گیلان با اشاره به مراجعه ۸۷ هزار و ۲۲۰ نفر با افزایش ۱۰ درصدی امسال به پایگاه‌های انتقال خون گیلان تصریح کرد: ۱۱ هزار و ۲۰۸ از اهداکننده خون در سال ۱۴۰۱ برای نخستین بار خون اهدا کردند، ۲۱ هزار و ۴۶۴ سابقه چند بار اهدا داشتند و ۴۲۹ هزار و ۸۰ نفر معادل ۵۶ و ۹ دهم درصد از اهداکنندگان مستمر بودند.