خطبه های نماز جمعه رشت

آیت الله فلاحتی در خطبه های نماز جمعه : از قطبی‌سازی و ایجاد یأس باید دوری کرد

اما‌م جمعه رشت با تأکید بر اینکه باید از قطبی‌سازی‌ها و ایجاد یأس و ناامیدی در جامعه دوری کرد، گفت: رهبری مسئله حجاب را چندی پیش واجب شرعی دانسته و فرمودند که کشف حجاب و بدحجابی حرام شرعی و سیاسی است.

آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در آئین عبادی سیاسی نمازجمعه این هفته رشت با اشاره به سالروز تخریب قبرستان بقیع اظهار کرد: هشت شوال تداعی‌کننده خاطره تلخ برای شیعیان است چرا که یهود در لباس صهیونیست فعلی با همکاری قدرت‌های جانی،‌ قبرستان بقیع را تخریب کردند و این اقدام شوم، کام همه مسلمانان را تلخ کرد.

وی با گرامیداشت روز جهانی کار و کارگر و نقش آفرینی کارگران فداکار و انقلابی در عرصه تولید به عنوان افسران پیش‌رو در جنگ اقتصادی گفت: مسؤولان تلاش مضاعف در پیش بگیرند تا تورم مهار و تولید افزایش یابد.

امام‌ جمعه رشت با گرامیداشت یاد و خاطره متفکر بزرگ اسلامی علامه مطهری و بزرگداشت روز معلم، گفت: بنا به ژرف اندیشی شهید مطهری سیر مطالعاتی کتب استاد، بخش‌های زیادی از معارف اسلام را تبیین و شبهات جدید و قدیم را همچنان پاسخ دهد.

 وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خطبه عید سعید فطر خاطرنشان کرد: ایشان فرمودند مردم با سلایق مختلف کنار هم زندگی و کار و مهربانی کنند که دستور دین و خداست تا دشمنان نتوانند ایجاد انشقاق در این فضای آرام کنند.

وی با تأکید بر اینکه باید از قطبی‌سازی‌ها و ایجاد یأس و ناامیدی در جامعه دوری کرد، گفت: رهبری مسئله حجاب را چندی پیش واجب شرعی دانسته و فرمودند که کشف حجاب و بدحجابی حرام شرعی و سیاسی است.

 امام‌ جمعه رشت با اشاره به اینکه متأسفانه کارهای برخی افراد که به صورت نااگاهانه و ناخواسته مرتکب می‌شوند عمل به خواسته دشمن است، افزود: جمهوری با این پدیده شوم عاقلانه، مدبرانه با برنامه و مقتدرانه برخورد می‌کند.

وی با بیان اینکه آمران به معروف و ناهیان از منکر از سوی دستگاه قضا، جدی حمایت خواهد می‌شوند و مسؤولان در حال تلاشند، افزود: یکی از موضوعات استان گیلان مسئله آب کشاورزی است لذا تأکید می‌کنم تا مسؤولان تلاش کنند کشاورزان به دلیل مشکلات آبی دچار آسیب نشوند.