آشوبی در آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت عنوان کرد:

همه به جامعه سالمندی در گیلان کمک کنند | هزینه‌بر بودن خدمات سلامت به معلولان و سالمندان

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تقدیر از تلاش‌های مسئولان و شاغلان در آسایشگاه معلولان و سالمندان رشت، گفت: گیلان، سالمندترین استان کشور است و باید همه در ارائه خدمات سلامت‌محور به جامعه سالمندی پیشگام و پیش‌قدم شوند.

به گزارش گیلان نوا به نقل از دیارمیرزا؛ محمدتقی آشوبی، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان به همراه عقیل قلی‌پور، معاون درمان دانشگاه در آسایشگاه خیریه معلولین و سالمندان رشت حضور یافت و با مدیرعامل، کارکنان و مددجویان این مرکز دیدار و گفت‌وگو کرد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این دیدار با تقدیم گل به مددجویان بستری در بخش‌های مختلف آسایشگاه، فرارسیدن سال نو را به معلولان و سالمندان تبریک گفت و از تلاش‌های توان‌بخشان و مراقبین سلامت در آن مرکز تقدیر کرد.

عضو حقوقی هیئت‌امنای آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت همچنین از کارگاه تولیدی و نمایشگاه این مرکز بازدید و تولیدات و محصولات فرآوری شده آن‌ها را ارزشمند توصیف کرد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین در نشستی با مدیرعامل و جمعی از اعضای هیئت‌مدیره و تیم اجرایی مرکز خیریه آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت ضمن تقدیر از تلاش‌ها و تشریک‌مساعی آن‌ها در رابطه با نگهداری، مراقبت و ارائه خدمات توان‌بخشی به سالمندان و معلولان، اظهار کرد: گیلان، سالمندترین استان کشور است و باید همه در ارائه خدمات سلامت‌محور به جامعه سالمندی پیشگام و پیش‌قدم شوند.

آشوبی با اشاره به هزینه‌بر بودن خدمات سلامت به معلولان و سالمندان، افزود: همه مسئولان و دست‌اندرکاران باید خدمت به جامعه سالمندی و معلولان را در راستای فعالیت‌های اجتماعی و بخشی از وظیفه فراسازمانی خود بدانند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اقدامات زیربنایی و عمرانی در آسایشگاه سالمندان و معلولین رشت، گفت: باید فعالیت‌های زیرساختی در مرکز خیریه آسایشگاه معلولین رشت توسعه یابد.

وی همچنین از آمادگی همه‌جانبه برای ارائه خدمات بهداشتی، درمانی و توان‌بخشی به معلولان و سالمندان بستری در آسایشگاه معلولان و سالمندان رشت خبر داد.

سید علی حسینی، مدیرعامل خیریه معلولین و سالمندان رشت نیز در این نشست با تقدیر از همکاری‌های دانشگاه علوم پزشکی گیلان، اظهار کرد: ۴۷۰ مددجو در آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت نگهداری و مراقبت می‌شوند.

وی با بیان اینکه ۲۷۴ نفر از مددجویان سالمند رشت، بی‌سرپرست هستند، افزود: مراکز آموزشی درمانی و بیمارستان‌ها همکاری بسیار خوبی با این مرکز دارند، اما نگهداری، مراقبت و ارائه خدمت به این مددجویان نیازمند همکاری و همت همه‌جانبه است.

مدیرعامل آسایشگاه معلولین و سالمندان رشت با اعلام اینکه ۲۲ تن از مددجویان این مرکز غیربومی هستند، گفت: این مددجویان از استان‌های خوزستان، اردبیل و دیگر استان‌های کشور هستند.

حسینی با بیان اینکه ۵۳ میلیارد تومان، هزینه‌برآورد شده در سال جاری است، گفت: بخش عمده این هزینه مربوط به حقوق و دستمزد و هزینه‌های جاری است.