در راستای اجرای برنامه نوبت آب کشاورزی در شبکه سفید رود؛

آب کشاورزی کانال چپ سد سنگر به مدت ۴ روز قطع می شود

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گیلان از قطع آب کشاورزی کانال چپ سد سنگر از روز پنجشنبه چهارم خرداد ماه به مدت ۴ روز بر اساس برنامه نوبت بندی آب کشاورزی خبر داد.

به گزارش گیلان نوا به نقل از دیار میرزا، محمدجواد خانی‌پور، معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای گیلان اعلام کرد: بر اساس برنامه نوبت‌بندی آب کشاورزی، آب کانال چپ سد سنگر (برای شالیزارهای منطقه مرکزی شامل شهرستانهای رشت و خمام) از روز پنجشنبه چهارم خرداد ماه به مدت ۴ روز قطع و از صبح روز دوشنبه هشتم خرداد ماه به مدت ۸ روز وصل می‌گردد.

خانی‌پور با اشاره بر لزوم رعایت تقویم زراعی از سوی کشاورزان عزیز، تصریح کرد: آب کانال راست سنگر (برای شالیزارهای شرق گیلان) تا صبح روز دوشنبه هشتم خرداد ماه وصل بوده و پس از آن بر اساس برنامه نوبت‌بندی، ۴روز قطع و ۸ روز وصل ادامه خواهد داشت.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای گیلان با تأکید بر پرهیز شهروندان و مسافرین محترم از نزدیک شدن به بستر و حریم رودخانه سفیدرود و کانال‌های آبیاری و تأسیسات آبی، گفت: هر گونه تغییرات برنامه‌های آبیاری متناسب با شرایط آب و هوایی و نیازهای احتمالی نیز، به عموم کشاورزان عزیز اطلاع‌رسانی می‌شود.